Szkolenie z zarządzania zespołem

Nie da się ukryć, że aby efektywnie pracować i spełniać wszystkie swoje służbowej obowiązki, każda osoba zatrudniona na dowolnym kierowniczym stanowisku obowiązkowo musi posiadać umiejętność zarządzania zespołem.

zdjęcie - (the_title())

Szkolenie z zarządzania zespołem


Umiejętne zarządzanie zespołem jest połączeniem zdobytej wiedzy oraz umiejętnego wykorzystania jej w praktyce. Na takie szkolenia najczęściej delegowani są menadżerowie, liderzy, właściciele firm, koordynatorzy, szefowie projektów czy osoby zatrudnione na każdym ze stanowisk kierowniczych.

Takie kursy w porównaniu do wielu innych różnią się nieco pomiędzy sobą, gdyż ich twórcy starają się brać pod uwagę ogólne potrzeby danej grupy kursantów. To pozwala na idealne wręcz dopasowanie tematyki i najważniejszych zagadnień poruszanych na szkoleniu tak, że jego uczestnicy mogą wynieść z niego mnóstwo, bardzo praktycznej wiedzy, jaka przydatna będzie w ich pracy zawodowej.

Takie dopasowanie pozwala na stworzenie kursu bardzo efektywnego i z całą pewnością przydatnego w praktyce. Najważniejsze w takich kursach jest to, że w zdecydowanej większości przypadków wszystkie zajęcia prowadzone są przez trenerów z przeogromną wiedzą i co najmniej kilkuletnim doświadczeniem szkoleniowym oraz biznesowym.

 

Jak delegować i motywować zespół? Jak skutecznie zarządzać projektami? Jak zostać sprawnym liderem w firmie? Jak budować zaangażowanie w zespole? Sprawdź nasze szkolenia managerskie np: szkolenie z zarządzania projektami, szkolenie zarządzanie zespołem. Sprawdź je.

 

W przypadku nauki zarządzania zespołem w czasie zajęć suchej teorii jest bardzo mało, zajęcia bazują głównie na bardzo praktycznych ćwiczeniach w zmiennych grupach.

To jedna z najlepszych metod skutecznego przyswajania wiedzy, która nie ulatnia się z głowy wraz z pozytywnym zakończeniem szkolenia. Taki kurs zarządzania zespołem organizowany jest w specjalnych Centrach Szkoleniowych, na uboczu, w ciszy i spokoju, z dala od miejskiego zgiełku.

Jednymi z tematów na szkoleniu są:

  • modelowanie postawy lidera grupy
  • komunikatywność menadżera
  • podnoszenie kwalifikacji lidera
  • odpowiednie kształtowanie postaw w podwładnych
  • psychologia zarządzania ludźmi, biorąc pod uwagę różne typy osobowości.

Niezwykle ważnym elementem każdego szkolenia jest dyskusja oraz konsultacje z indywidualne z prowadzącymi zajęcia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.