Szkolenie z zarządzania zmianą

Zarządzanie zmianą to nic innego, jak kontrola zmian w organizacjach. Zmiana tego typu definiowana jest jako każda istotna modyfikacja danej części organizacji. Dotyczyć może każdego jej aspektu, pociągając przy tym skutki, które wykraczają poza obszar odbywania się zmiany. To również przekształcenie układu, jaki istnieje poprzez zmieniające się procedury, ukierunkowując się przy tym na celowość działań danej organizacji.

zdjęcie - Szkolenie z zarządzania zmianą
 
Zarządzanie zmianą to nic innego, jak kontrola zmian w organizacjach. Zmiana tego typu definiowana jest jako każda istotna modyfikacja danej części organizacji. Dotyczyć może każdego jej aspektu, pociągając przy tym skutki, które wykraczają poza obszar odbywania się zmiany. To również przekształcenie układu, jaki istnieje poprzez zmieniające się procedury, ukierunkowując się przy tym na celowość działań danej organizacji.

Zmiana, czyli proces

Zarządzanie zmianą jest długim procesem, który nie przebiega według gotowego planu. Prowadzi do rezultatów, które nie są dokładnie i jasno określone. Wszystko zachodzi bowiem w zespole ludzkim. Jedną z barier, jakie zaburzają przebieg zmiany jest opór pracowników wobec niej. Dlatego tak ważna jest dobra diagnoza, która jest podstawowym warunkiem jakiejkolwiek zmiany w firmie. Istnieją dwa procesy związane z zarządzaniem zmianą.

Jest to proces wykorzystywania strategii organizacji, który ma utrzymać harmonię wraz z zmieniającym się rynkiem. Proces ten zapewnia nam przy tym bezpieczeństwo poprzez powiązanie z usługami, jakie dostarczane są klientom. Drugim procesem jest z kolei prowadzenie działalności gospodarczej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak delegować i motywować zespół? Jak skutecznie zarządzać projektami? Jak zostać sprawnym liderem w firmie? Jak budować zaangażowanie w zespole? Sprawdź nasze szkolenia menadżerskie np: szkolenie zarządzanie zespołem, szkolenie project manager. Sprawdź je.

Fazy wdrożenia zmian

Na początku wprowadzania do firm zmian nasi pracownicy mogą przechodzić różne fazy. Zapewnienie odpowiedniego wsparcia jest więc w tym wypadku nieuniknione. Fazy, w których mogą być pracownicy to przede wszystkim złość, strach, opór, adaptacja czy dekoncentracja. Jak więc zapewnić pracownikom wsparcie? Musimy na początku wyjaśnić, na czym polegają nasze zmiany. Wszystkim pracownikom powinniśmy przekazywać takie same informacje.
 
Ważnym aspektem jest również rozróżnienie tego, co możemy, a czego nie możemy negocjować. Coraz więcej firm dostrzega konieczność prowadzania zmian. Prowadzą one w większości wypadków do rozwoju firmy i pozytywnych zmian.

Wszystko to za sprawą celu, jaki uda nam się osiągnąć razem jako zespół. Skuteczne zarządzanie zmianą pozwoli nam opanować niejasną sytuację w firmie i zlikwidować źródło problemów, które do tej pory przyczyniały się do pogarszania całokształtu naszej pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.