Szkolenie z zarządzania zmianą

Zarządzanie zmianą to nic innego, jak kontrola zmian w organizacjach. Zmiana tego typu definiowana jest jako każda istotna modyfikacja danej części organizacji. Dotyczyć może każdego jej aspektu, pociągając przy tym skutki, które wykraczają poza obszar odbywania się zmiany. To również przekształcenie układu, jaki istnieje poprzez zmieniające się procedury, ukierunkowując się przy tym na celowość działań danej organizacji.

   
  Zarządzanie zmianą to nic innego, jak kontrola zmian w organizacjach. Zmiana tego typu definiowana jest jako każda istotna modyfikacja danej części organizacji. Dotyczyć może każdego jej aspektu, pociągając przy tym skutki, które wykraczają poza obszar odbywania się zmiany. To również przekształcenie układu, jaki istnieje poprzez zmieniające się procedury, ukierunkowując się przy tym na celowość działań danej organizacji.

  Zmiana, czyli proces

  Zarządzanie zmianą jest długim procesem, który nie przebiega według gotowego planu. Prowadzi do rezultatów, które nie są dokładnie i jasno określone. Wszystko zachodzi bowiem w zespole ludzkim. Jedną z barier, jakie zaburzają przebieg zmiany jest opór pracowników wobec niej. Dlatego tak ważna jest dobra diagnoza, która jest podstawowym warunkiem jakiejkolwiek zmiany w firmie. Istnieją dwa procesy związane z zarządzaniem zmianą.

  Jest to proces wykorzystywania strategii organizacji, który ma utrzymać harmonię wraz z zmieniającym się rynkiem. Proces ten zapewnia nam przy tym bezpieczeństwo poprzez powiązanie z usługami, jakie dostarczane są klientom. Drugim procesem jest z kolei prowadzenie działalności gospodarczej.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak delegować i motywować zespół? Jak skutecznie zarządzać projektami? Jak zostać sprawnym liderem w firmie? Jak budować zaangażowanie w zespole? Sprawdź nasze szkolenia menadżerskie np: szkolenie zarządzanie zespołem, szkolenie project manager. Sprawdź je.

  Fazy wdrożenia zmian

  Na początku wprowadzania do firm zmian nasi pracownicy mogą przechodzić różne fazy. Zapewnienie odpowiedniego wsparcia jest więc w tym wypadku nieuniknione. Fazy, w których mogą być pracownicy to przede wszystkim złość, strach, opór, adaptacja czy dekoncentracja. Jak więc zapewnić pracownikom wsparcie? Musimy na początku wyjaśnić, na czym polegają nasze zmiany. Wszystkim pracownikom powinniśmy przekazywać takie same informacje.
   
  Ważnym aspektem jest również rozróżnienie tego, co możemy, a czego nie możemy negocjować. Coraz więcej firm dostrzega konieczność prowadzania zmian. Prowadzą one w większości wypadków do rozwoju firmy i pozytywnych zmian.

  Wszystko to za sprawą celu, jaki uda nam się osiągnąć razem jako zespół. Skuteczne zarządzanie zmianą pozwoli nam opanować niejasną sytuację w firmie i zlikwidować źródło problemów, które do tej pory przyczyniały się do pogarszania całokształtu naszej pracy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.