Zaangażowanie pracownika – klucz do sukcesu w Twojej firmie

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że zaangażowanie pracownika w wykonywaną pracę jest kluczowym elementem, który może zaważyć o rynkowym sukcesie firmy. Ci, którzy to zauważą z pewnością stawiają siebie na znacznie lepszej pozycji wyjściowej. Czym w ogóle jest zaangażowanie?


Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że zaangażowanie pracownika w wykonywaną pracę jest kluczowym elementem, który może zaważyć o rynkowym sukcesie firmy. Ci, którzy to zauważą z pewnością stawiają siebie na znacznie lepszej pozycji wyjściowej. Czym w ogóle jest zaangażowanie?

To taki moment, w którym pracownik nie tylko wie, że musi wykonać swoje zadanie, ale przede wszystkim czuje potrzebę zrealizowania go, doprowadzeniu jakiegoś projektu do końca. Jeśli człowiek wie, do czego dąży i widzi tego sens, znacznie łatwiej przyjdzie mu wykonanie danego projektu, a efekty będą zdecydowanie lepsze, nawet pomimo różnych trudności, które zazwyczaj wynikają po drodze do celu. Dobre zarządzanie zaangażowaniem pracownika nie tylko przyniesie wymierny – finansowy rezultat w firmie, ale także zapewni lojalność osoby zatrudnionej i sprawi, że w przyszłości nie będzie chciała rezygnować ze swojego zajęcia.

Jakie elementy wpłyną korzystnie na zwiększenie zaangażowanie pracowników w przedsiębiorstwie? Przede wszystkim będzie to jasno i przejrzyście zarysowana ścieżka awansu i otrzymywania nagród. Jeśli pracownik świadomie zacznie budować swoją karierę i będzie rozumiał mechanizmy obowiązujące w swojej firmie, będzie mógł więcej elementów przewidzieć, zaplanować, a samoświadomość i odpowiedzialność za siebie będzie mu pomagała w realizacji celów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firma Gamma sp. j. rekomenduje szkolenia: Zarządzanie zmianą - Kompleksowe przygotowanie do procesu wprowadzania zmiany w organizacji. Zarządzanie zespołem - Doskonalenie umiejętności zarządzania zespołem pracowniczym. szkolenie zarządzanie projektami – Jak zadbać o procesy w projekcie czyli zapoznanie z metodyką PMI.Zobacz inne szkolenia menadżerskie online i webinary

Sprzyjające będzie także wyznaczanie nowych celów, które będą równocześnie ambitne. Poważny pracownik, który dąży do osiągnięcia czegoś w życiu nie będzie chciał poprzestać na przekładaniu stosu dokumentów z jednego miejsca w drugie – w pewnym momencie zadanie go znudzi, a zaangażowanie osłabnie lub zaniknie.

Jeżeli chcemy tego uniknąć, dajmy mu szansę na opanowanie nowych umiejętności, wykonanie ciekawego projektu, nad którym będzie musiał się zastanowić i zmierzyć z nowym wyzwaniem. Dobra atmosfera w pracy również będzie wpływała na zaangażowanie, bo każdy lubi pracować w miłym środowisku z sympatycznymi ludźmi. Rywalizacja czasami może okazać się zgubna, a wzajemne dobre relacje sprawią, że pracownik chętnie będzie przychodził do biura.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.