Gdzie zorganizować imprezę integracyjną?

Gdzie zorganizować imprezę integracyjną? Organizacja imprez integracyjnych nie jest łatwym zadaniem. Imprezy integracyjne wymagają sporego zaangażowania, aby zostały przygotowane z zadbaniem o każdy nawet najdrobniejszy szczegół.

19 grudnia 2018
zdjęcie - Gdzie zorganizować imprezę integracyjną?

Gdzie zorganizować imprezę integracyjną?

Gdzie zorganizować imprezę integrującą dla pracowników? Organizacja imprez firmowych nie jest łatwym zadaniem. Wymagają one sporego zaangażowania, aby zostały przygotowane z zadbaniem o każdy nawet najdrobniejszy szczegół.

Możliwości organizacyjnych jest bardzo wiele, wszystko jednak zależy od tego ile mamy środków pieniężnych na organizację, a także jak wiele osób w imprezie będzie brało udział.

Impreza wyjazdowa czy na miejscu?

Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad tym, czy będziemy imprezować z dala od miejsca zamieszkania i pracy czy może na miejscu. Imprezy firmowe mogą przecież trwać kilka dni.

W takim przypadku lepiej sprawdzą się wyjazdy, gdzie pracownicy będą mogli zapoznać się ze sobą i spędzić wspólnie kilkadziesiąt godzin.

Integracja w takim przypadku naprawdę jest skuteczna. Znacznie trudniej zintegrować się ludziom ze sobą, jeśli spędzają czas na znanym już gruncie w pobliżu pracy czy miejsca zamieszkania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Koszt imprezy dla pracowników

Tak jak już zostało to wspomniane wszystko zależy od tego czy jest to impreza wyjazdowa czy na miejscu. Jeśli impreza jest wyjazdowa, to organizator zapewne poniesie całkiem spory koszt. Trzeba przecież zapewnić ludziom transport, a także nocleg i pożywienie. Organizacja eventów, tego typu wyjazdów wymaga również zorganizowania alkoholu.

To właśnie przy alkoholu ludzie lepiej się poznają, zaczynają się otwierać na siebie. Jeśli pracodawcy zależy na tym, aby pracownicy zżyli się ze sobą, lepiej się poznali, to nie może o takim miłym dodatku jakim jest alkohol zapomnieć.

Koszt wyjazdu firmowego to z reguły kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy złotych, w zależności od ilości osób, które będą brały w nim udział. Koszt jednak jak najbardziej się zwraca, ponieważ pracownicy po zapoznaniu się ze sobą, skuteczniej i chętniej ze sobą pracują.

Gdzie więc organizować?

Przede wszystkim w takich miejscach, które mogą zainteresować ludzi oraz pozwolić im wypocząć, zapomnieć o codzienności. Pracownicy wyjeżdżając na imprezę integracyjną robią to z zamiarem wyluzowania, umysłowego wypoczynku, zresetowania się.

Świetnym wyborem są więc różnego rodzaju pensjonaty i ośrodki zlokalizowane w pobliżu pięknej przyrody, lasów, łąk, rzek, jezior. Imprezy pracownicze, szkolenia wyjazdowe a także różnego rodzaju eventy w takich miejscach naprawdę mają swój urok i chętnie ludzie spędzają na nich czas.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Metoda motywacji błyskawicznej Pantalona przekonuje, że nie warto koncentrować się na tym JAK wykonać jakieś wymagające zadanie, tylko skupić się na tym DLACZEGO powinno się je zrealizować. W ten sposób zdecydowanie łatwiej zmotywować siebie i innych do działania.

Diagram Ishikawy (inaczej diagram ryby lub wykres rybiej ości) to metoda zarządzania, które pozwala na zidentyfikowanie przyczyn pojawiających się błędów lub występujących niepowodzeń. Z tego względu diagram znany jest również jako wykres przyczynowo-skutkowy.

Pecha Kucha to rodzaj prezentacji multimedialnej, składającej się z 20 slajdów po 20 sekund. Ogólna forma jest zarazem czasem przez jaki trwa prezentacja i jest to 6 minut i 40 sekund. Jej nazwa pochodzi z języka japońskiego od określenia dźwięków mowy, pecha kucha oznacza pogawędkę. Ten sposób prezentacji stworzyli w 2003 roku Astrid Klein i Mark Dytham, architekci pracujący w Tokyo. Metoda ta powstała na potrzeby zaprezentowania dużej ilości prezentacji w firmie, w dość rozsądnej ilości czasu.
Szanowni Państwo!
Ponad 1000 absolwentów i studentów z pokoleń Y i Z zebrało się na spotkaniu na Arizona State University, aby zaangażować się w opracowywanie rozwiązań najbardziej palących problemów tych pokoleń. Ci studenci i absolwenci stworzyli nowe, konkretne i mierzalne plany, aby sprostać największym wyzwaniom ich generacji. Z przeprowadzonego w trakcie badania wynika, że pokolenia te są wyjątkowo sprawne w rozwiązywaniu problemów społecznych. W porównaniu z rodzicami są bardziej kreatywne (81% do 19%), otwarte (81% do 19%) i innowacyjne (79% do 21% ). Jak w takim razie skorzystać z tego, co oferują nam pokolenia Y i Z?

Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma

Z powodu epidemii koronawirusa wiele firm na całym świecie oddelegowuje swoich pracowników do pracy zdalnej. Jak dobrze zorganizować taką pracę? Jakie są jej wady, a jakie zalety?     

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.