Impreza integracyjna w stylu sportowym

Przyjemniejsza atmosfera w firmie, luźniejsze relacje między pracownikami, a nawet możliwość rozwiązywania konfliktów – wszystko to zalety wyjazdów integracyjnych i szkoleń Team Building, coraz bardziej docenianych jako współczesne narzędzia zarządzania nie tylko dyscypliną i zastraszaniem osób zatrudnionych w firmie.

2 stycznia 2019
zdjęcie - Impreza integracyjna w stylu sportowym

Impreza integracyjna w stylu sportowym

Przyjemniejsza atmosfera w firmie, luźniejsze relacje między pracownikami, a nawet możliwość rozwiązywania konfliktów – wszystko to zalety wyjazdów firmowych i szkoleń teambuilding, coraz bardziej docenianych jako współczesne narzędzia zarządzania nie tylko dyscypliną i zastraszaniem osób zatrudnionych w firmie.

Badania prowadzone wśród pracowników biorących udział w regularnych i dobrze zorganizowanych imprezach firmowych wskazują, że im lepiej, bardziej domowo czują się oni w miejscu pracy, tym mocniej angażują się w rozwój firmy, są zmotywowani i chętni do podejmowania działań nieustająco rozwijających biznes – a więc stają się wymarzonymi pracownikami dla każdej kadry menedżerskiej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Nic więc dziwnego, że na zapotrzebowanie na organizację profesjonalnie zorganizowanych wyjazdów i imprez firmowych odpowiedziało wiele współcześnie działających firm specjalizujących się w przygotowaniu oferty wywołującej w uczestnikach tego typu aktywności pożądany efekt „WOW!”.

Jednym ze sposobów osiągnięcia takiej reakcji u pracowników, jest postawienie ich w sytuacjach wymagających aktywności fizycznej, sprawdzenia swoich umiejętności i umożliwiających sportowe wyżycie się w czynnościach podnoszących adrenalinę. Nie od dzisiaj wiadomo, że zajęcia fizyczne i sport najlepiej pozwalając wyładować codzienny stres, a moda na sprawność i bycie fit utrzymuje się w dobrej formie już od kilku lat.

Integracyjna impreza firmowa w stylu fit to dla pracowników możliwość sprawdzenia się w sportach jeszcze przez niech nieuprawianych, ze względu na dość wysoki koszt sprzętu oraz karnetów. Takim sportem może być na przykład golf, w naszym kraju będący nadal imprezą głównie dla osób dość zamożnych.

Zaproszenie pracowników na przepięknie utrzymane na ogół pola golfowe, połączone z nauką podstaw tej gry, próbą rozegrania mini-turnieju i wreszcie piknikiem na świeżym powietrzu może zapewnić niezapomniane przeżycia i rozluźnić zespół samą możliwością spędzenie urokliwego dnia w zielonym otoczeniu.

Propozycją sportową na zimową imprezę pracowniczą mogą być z kolei tak nietypowe zawody, jak wyścigi psich zaprzęgów, zdobywające sobie coraz więcej wielbicieli w Polsce. Już sam kontakt ze zwierzętami, nauka ich zachowania i możliwości współpracy z nimi w trakcie wyścigu, powoduje znacznie zmniejszenie stresu u pracowników, co wskazują także najnowsze trendy zachodnie zmierzające wręcz do zatrudniania w firmach zwierząt, których zadaniem jest redukcja codziennych napięć związanych z pracą.

Sam wyjazd firmowy w miejsca, w których odbywają się psie wyścigi, może być też idealnym sposobem na odnalezienie wręcz dziecięcej radości z zabawy na śniegu.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Gallup odkrył, że jedną z najważniejszych decyzji, jakie podejmują firmy, jest zwyczajnie wybór menadżera. Jednak analitycy sugerują, że firmy zazwyczaj źle podchodzą do tego zadania: w 82% przypadków nie wybierają właściwego kandydata z odpowiednim talentem do pracy.

Twórcą 6 myślowych kapeluszy jest maltański psycholog i lekarz Edward de Bono. De Bono większość swojego zawodowego życia poświęcił analizie procesów myślowych i tematyce kreatywnego myślenia. Światową sławę zyskał właśnie dzięki myślowym kapeluszom.

Według sondażu przeprowadzonego przez Rapid Learning Institute, aż 94 procent profesjonalistów, którzy wzięli udział w badaniu, stwierdziło, że osoby szkolone wolą niewielkie krótkie moduły nauczania od kursów e-learningowych, które trwają 30 minut i dłużej. I są ku temu powody.

Test Clifton StrengthsFinder został stworzony pod kierownictwem psychologa edukacyjnego Donalda Cliftona, który chciał wyłonić umiejętności najlepsze z najlepszych i wykorzystać je w późniejszym etapie do osiągania pozytywnych wyników w życiu prywatnym i zawodowym.

Menedżerowie wierzą, że jedyny czynnik motywujący pracowników do efektywnej realizacji zadań to wysokie wynagrodzenie. Bez możliwości przyznania podwyżki czują się bezradni i twierdzą, że nie da się w żaden inny sposób zaangażować pracowników.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.