Komunikacja z osobami niepełnosprawnymi

zdjęcie - (the_title())

  Komunikacja z osobami niepełnosprawnymi może wydawać się dla osoby w pełni sprawnej bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem. W końcu kogoś takie może być łatwo urazić nieprzemyślanym żartem, czy niewygodnym pytaniem.

  Na skutek tego wiele osób z pewnym stopniem niepełnosprawności czuje się odosobniona i trzyma się raczej w gronie innych niepełnosprawnych. Prawdą jest jednak, że bez względu na stopień niepełnosprawności, każdy jest w stanie wnieść mnóstwo dobrych pomysłów czy energii, zarówno do organizacji jak i do życia przeciętnego człowieka, wystarczy wiedzieć jak się komunikować.

  Zadanie to nie jest jednak tak skomplikowane jakby się to mogło wydawać komuś, kto nigdy nie miał do czynienia z niepełnosprawnością. Najlepiej jest słuchać rad samych niepełnosprawnych. Większość z tych osób zgadza się w stwierdzeniu, że najlepiej jest ich traktować zupełnie zwyczajnie, ale bez powszechnego współczucia.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

  Zapraszamy.

   

  Możliwe, że niewygodne pytanie czy nieelegancki żart spowodują chwilowe zakłopotanie. Jednak nic tak nie zaburza komunikacji z drugą osobą jak współczucie za to, kim jest. Osoby o każdym stopniu niepełnosprawności trwałej wspólnie twierdzą, że są pogodzone ze swoim stanem fizycznym i nie należy traktować ich z góry.

  Często słyszy się, że osoby te czują się gorsze, właśnie ze względu na współczucie, którym się je obdarza. Komunikacja z takimi osobami wcale nie musi być trudna, nie należy jednak pozwolić, by nasz dyskomfort wpłynął na poczucie wartości drugiego człowieka.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.