Business Development Manager

Business Development Manager jest osobą odpowiedzialną za koordynowanie i realizowanie procesów związanych z kreowaniem przyszłości firmy, marki, lub produktu.

23 maja 2019
zdjęcie - Business Development Manager

Business Development Manager - opis stanowiska pracy.

Business Development Manager jest osobą odpowiedzialną za koordynowanie i realizowanie procesów związanych z kreowaniem przyszłości firmy, marki, lub produktu. Menedźer zapewnia rozwój firmy prowadząc badania rynku, analizując upodobania określonych grup docelowych, weryfikując wyniki sprzedaży firmy oraz modyfikując strategię finansową i marketingową firmy.

Do obowiązków Business Development Managera należy przede wszystkim aktywne pozyskiwanie nowych klientów i rozwijanie współpracy z już istniejącymi oraz realizacja celów sprzedażowych. Osoby na tym stanowisku zajmują się także identyfikacją i definiowaniem potrzeb klienta oraz przygotowywaniem ofert, negocjowaniem warunków współpracy.

Business Development Manager - wymagania dla stanowiska.

Od osób ubiegających się o stanowisko Business Development Managera wymaga się doświadczenia na podobnym stanowisku, wykształcenia wyższego i wysoko rozwiniętych umiejętności interpersonalnych. Znaczenie przy procesie rekrutacji może mieć także bardzo dobra znajomość języka angielskiego i doświadczenie w ofertowaniu i negocjowaniu kontraktów.Business Development Manager - Obowiązki na stanowisku pracy.

Do obowiązków Business Development Managera należy przede wszystkim aktywne pozyskiwanie nowych klientów i rozwijanie współpracy z już istniejącymi oraz realizacja celów sprzedażowych. Osoby na tym stanowisku zajmują się także identyfikacją i definiowaniem potrzeb klienta oraz przygotowywaniem ofert, negocjowaniem warunków współpracy.

Stanowiska pracy związane z: Business Development Manager
HR Business Partner, Key Account Manager, Account manager, Przedstawiciel handlowy, Project manager,

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Ranking Gazety Finansowej pomaga HR’owcom wybierać spomiędzy 17 000 zarejestrowanych firm szkoleniowych. Ranking Gazety Finansowej wskazuje czołówkę firm szkoleniowych pod kątem generowanych obrotów, liczby klientów czy zakresu realizowanych szkoleń. Dla wielu firm ranking jest źródłem wiedzy pozwalającej poszerzyć grono firm współpracujących w obszarze szkoleniowym. (Gazeta Finansowa nr 42, 16-22.10.2015 r.)

Nowoczesna technologia zaopatrzyła człowieka w wiele narzędzi, które potrafią znacząco ułatwić każdą napotkaną w życiu sytuację. Szczególnie upraszczają one komunikację międzyludzką. Wysokoobrotowe połączenia szerokopasmowe oraz aplikacje takie jak Skype, Slack, Viber jak i wiele innych, nie tylko pozwoliły ludziom na utrzymywanie ze sobą kontaktów w celu socjalizowania się, lecz również dały wiele możliwości firmom - rekrutacji najlepszych ludzi na całym rynku.

Krzywa zmiany Adamsa, Hayesa i Hopsona opisuje przez jakie stany emocjonalne przechodzi jednostka ( lub większa zbiorowość), kiedy w jej życiu – prywatnym lub zawodowym – zachodzą głębokie zmiany. Krzywa zmiany zwraca uwagę na złożone problemy psychologiczne i psychospołeczne towarzyszące takim wydarzeniom.

Od 50 lat teoria i praktyka zarządzania opiera się na technicznym, analitycznym podejściu, w którym role tak zwanych miękkich czynników, między innymi emocji czy uczuć zostały w większości odrzucone. Ten trend teraz ulega odwróceniu, ponieważ zarówno pracownicy naukowi, jak i menedżerowie odkrywają jak ważną rolę odgrywają emocje w procesie kształtowania modelu zachowań.

Perswazja to społeczny wpływ na przekonania, postawy, intencje, motywacje i zachowania. Jest to forma manipulacji oparta na zaangażowaniu, która może zmienić nasze myśli i zachowania. Zasady perswazji posługują się słowami mającymi wpłynąć na innych ludzi i osiągnąć pożądane zmiany.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.