Specjalista ds. BHP

Specjalista ds. BHP jest osobą odpowiedzialną za przystosowanie firmy do bieżących wymogów prawnych w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

24 maja 2019
zdjęcie - Specjalista ds. BHP

Specjalista ds. BHP - opis stanowiska pracy.

Specjalista ds. BHP jest osobą odpowiedzialną za przystosowanie firmy do bieżących wymogów prawnych w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Specjalista ds. BHP przeprowadza szkolenia dla pracowników w wymienionym zakresie oraz tworzy wewnętrzne regulaminy BHP tak, by zapobiec wszelkim wypadkom przy pracy.

Do obowiązków pracowników na tym stanowisku należy:

  • Wdrażanie procedur bezpieczeństwa zgodnych z wymogami prawnymi oraz polityką firmy,
  • Prowadzenie szkoleń z zakresu BHP oraz PPOŻ.,
  • Kontrola warunków pracy pod kątem wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • Utrzymywanie i aktualizowanie zapisów dotyczących zmian w przepisach prawa,
  • Prowadzenie postępowań powypadkowych, raportowanie zdarzeń potencjalnie wypadkowych,
  • Czynny udział w audytach wewnętrznych oraz zewnętrznych dotyczących bezpieczeństwa i jakości oraz ocena ich skuteczności.

Specjalista ds. BHP - wymagania dla stanowiska.

Wymagania, jakie stawiane są przed Specjalistami ds. BHP, to:

  • Minimum 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku,
  • Wykształcenie wyższe zgodne z wymaganiami prawnymi dla pracowników służby BHP,
  • Bardzo dobra znajomość przepisów prawa w zakresie bhp oraz p.poż,
  • Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne: praca w zespole, komunikacja, analiza oraz ocena sytuacji,
  • Dobra znajomość języka angielskiego,
  • Umiejętność obsługi pakietu MS Office (w tym MS Excel),
  • Prawo jazdy kat. B.

Specjalista ds. BHP - Obowiązki na stanowisku pracy.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Nowoczesna technologia zaopatrzyła człowieka w wiele narzędzi, które potrafią znacząco ułatwić każdą napotkaną w życiu sytuację. Szczególnie upraszczają one komunikację międzyludzką. Wysokoobrotowe połączenia szerokopasmowe oraz aplikacje takie jak Skype, Slack, Viber jak i wiele innych, nie tylko pozwoliły ludziom na utrzymywanie ze sobą kontaktów w celu socjalizowania się, lecz również dały wiele możliwości firmom - rekrutacji najlepszych ludzi na całym rynku.

Zarządzanie zespołem zdalnym wymaga od menadżera określonych, systematycznych działań. Są one niezbędne, żeby zespół działał bez zakłóceń, a praca przebiegała sprawnie.

Szanowni Państwo!
Rozwój przywództwa jest niezbędny, ponieważ organizacje nabierają osobowości swoich liderów. Przywódcy kształtują pozytywną kulturę firmy, są wzorcami zachowań, wpływają na przekonania i wierzenia panujące w firmie, tworzą ramy etyczne w pracy, promują właściwe wartości.
W tym tutorialu znajduje się 9 lekcji, których celem jest wsparcie menedżerów, przełożonych, szefów projektów na drodze do stawania się liderem. Służą one do samodzielnej pracy nad kształtowaniem własnego przywództwa. Mogą również stanowić doskonałe ćwiczenie przed szkoleniem z zakresu przywództwa, pomiędzy sesjami, a także jako zadanie domowe po szkoleniu.
Życzymy owocnej nauki!
Zespół Gamma

Reakcje na stres bywają różnorodne. Według Endlera i Parkera, strategie radzenia sobie ze stresem, jakie podejmuje człowiek, są wynikiem interakcji zachodzącej pomiędzy cechami sytuacji, a stylem reakcji charakterystycznym dla danej jednostki. Styl radzenia sobie ze stresem rozumiany jest jako typowy dla danego człowieka sposób zachowania się w różnych sytuacjach stresowych. Tak więc wybór strategii radzenia sobie ze stresem zależy od wielu czynników, np.: osobowości człowieka, jego doświadczenia w radzeniu sobie ze stresem, rodzaju stresora, który spowodował stan napięcia.

Aby odciągnąć nas od przeciążenia podczas procesu uczeniu się i dostosować do trendów w przetwarzaniu informacji, wkroczyliśmy w erę microlearning. Dla dzisiejszych bardzo zabieganych osób nauka musi być krótka, zwięzła i dostępna w dowolnym momencie, miejscu i z dowolnego urządzenia preferowanego przez uczącego się. Te zmieniające się potrzeby dały początek nowemu trendowi uczenia się metodą małych kroków.