Specjalista ds. funduszy unijnych

Specjalista do spraw funduszy unijnych jest osobą pracującą w firmie korzystającej z inwestycji i organizującej projekty finansowane z dotacji unijnych.

24 maja 2019
zdjęcie - Specjalista ds. funduszy unijnych

Specjalista ds. funduszy unijnych - opis stanowiska pracy.

Specjalista do spraw funduszy unijnych jest osobą pracującą w firmie korzystającej z inwestycji i organizującej projekty finansowane z dotacji unijnych. Osoba na tym stanowisku zajmuje się przygotowywaniem wniosków o dofinansowanie projektów oraz samodzielnym prowadzeniem projektu we wszystkich etapach jego realizacji.

Obowiązki Specjalisty ds. funduszy unijnych obejmują:

  • Przygotowywanie wniosków o dofinansowanie projektów,
  • Współpracę z jednostkami uczestniczącymi w planowaniu, realizowaniu i monitorowaniu projektów,
  • Bieżące doradztwo i nadzór nad prawidłową realizacją projektów współfinansowanych ze środków UE,
  • Negocjowanie i podpisywanie umów z klientami,
  • Przygotowywanie niezbędnych dokumentów, harmonogramów, raportów, sprawozdań,
  • Analizę i bieżący monitoring rynku funduszy unijnych.

Specjalista ds. funduszy unijnych - wymagania dla stanowiska.

Wymagania, jakie powinien spełniać kandydat na Specjalistę ds. funduszy unijnych:

  • Wykształcenie wyższe magisterskie,
  • Min. 2-letnie doświadczenie w pozyskiwaniu dotacji z Funduszy Europejskich,
  • Znajomość dokumentów dotyczących programów operacyjnych finansowanych z Funduszy Europejskich oraz wybranych generatorów wniosków aplikacyjnych,
  • Umiejętność analitycznego myślenia,
  • Wysoka kultura osobista, umiejętności komunikacyjne,
  • Biegła obsługa pakietu MS Office.

Specjalista ds. funduszy unijnych - Obowiązki na stanowisku pracy.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Leader-member Exchange theory (znana jako teoria LMX) to oparte na relacjach międzyludzkich podejście do przywództwa, które skupia się na dwukierunkowej (diadycznej) relacji między przywódcami i podwładnymi.
Szanowni Państwo!
Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.

Wbrew pozorom, Generacja Z nie chce żyć przyklejona do ekranów swoich komórek. Są oni bardziej skupieni na własnej prywatności niż pokolenie milenialsów. Nie dzielą się wszystkimi szczegółami swojego życia. Zamiast tego, dokładnie wybierają, czym się dzielić i co udostępniać w wybranym środowisku.

Czas to pieniądz! To oklepane hasło doskonale oddaje realia współczesnego biznesu. Przyśpieszające z każdym rokiem tempo życia wpływa też na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Trzeba działać coraz szybciej, żeby utrzymać się na rynku, żeby nie dać wyprzedzić się konkurencji, żeby zdobyć klienta.

Max Weber w latach 70 dwudziestego wieku wyróżnił trzy podstawowe typy władzy:
  • tradycyjną
  • racjonalną
  • charyzmatyczną