Trener wewnętrzny

Trener wewnętrzny to osoba odpowiedzialna za prowadzenie szkoleń i instruktaży dla pracowników w zakresie wykonywania pracy na danym stanowisku.

23 maja 2019
zdjęcie - Trener wewnętrzny

Trener wewnętrzny - opis stanowiska pracy.

Trener wewnętrzny to osoba odpowiedzialna za prowadzenie szkoleń i instruktaży dla pracowników w zakresie wykonywania pracy na danym stanowisku. Trener wewnętrzny zajmuje się także certyfikacją szkolonych pracowników, nadzorem nad dokumentacją szkoleniową i monitoringiem rozwoju kompetencji pracowników.

Do obowiązków Trenera wewnętrznego należy: prowadzenie szkoleń wewnętrznych, przygotowanie dedykowanych materiałów szkoleniowych, prowadzenie szkoleń wstępnych i stanowiskowych dla nowych pracowników a także badanie potrzeb szkoleniowych i ewaluacja szkoleń oraz rekomendowanie innych działań rozwojowych dla pracowników i zespołów.

Trener wewnętrzny - wymagania dla stanowiska.

Wymagania, jakie stawia się przed osobami kandydującymi na Trenerów Wewnętrznych, to m.in.:

  • Doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla pracowników
  • Ukończona szkoła trenerów biznesu
  • Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne
  • Praktyczne doświadczenie w zakresie samodzielnego przygotowywania programów szkoleniowych i realizacji szkoleń
  • Język angielski w stopniu umożliwiającym rozmowę i prowadzenie korespondencji
  • Prawo jazdy kat. B będzie dodatkowym atutem.


Trener wewnętrzny - Obowiązki na stanowisku pracy.

Do obowiązków Trenera wewnętrznego należy: prowadzenie szkoleń wewnętrznych, przygotowanie dedykowanych materiałów szkoleniowych, prowadzenie szkoleń wstępnych i stanowiskowych dla nowych pracowników a także badanie potrzeb szkoleniowych i ewaluacja szkoleń oraz rekomendowanie innych działań rozwojowych dla pracowników i zespołów.

Stanowiska pracy związane z: Trener wewnętrzny
HR Business Partner, Specjalista ds. rekrutacji, Specjalista ds. szkoleń,

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Wirtualna współpraca to jedna z tzw. kompetencji przyszłości, czyli kluczowych umiejętności na rynku pracy.  Ośmiu na dziesięciu specjalistów globalnych firm pracuje dziś w zdalnych zespołach. Elastyczne formy zatrudnienia przy rekrutacji oferuje ponad 60 proc. firm na całym świecie. Wkrótce taka praca stanie się standardem w wielu branżach.

Psycholog Carl Rogers wyróżnił pięć podstawowych kategorii wypowiedzi. Znakomicie opisują one zalety i słabości komunikacji pomiędzy menadżerem a pracownikiem.

Ty decydujesz o tym, na co poświęcasz określoną ilość czasu. Zastanów się ile czasu poświęcasz na realizację tego co jest dla ciebie naprawdę ważne?
Szanowni Państwo!
Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, aby ocenić potrzeby działu sprzedaży i wprowadzić zmiany w odpowiedzi na pojawiające się trendy na rynku. Obecny raport przedstawia obszary, z którymi firmy chcące wzmacniać swoje siły sprzedaży będą musiały się w niedługim czasie zmierzyć. Wnikliwe przyglądanie się i analiza tendencji rynkowych oraz wprowadzanie koniecznych zmian w organizacji sprzedaży pozwolą na proaktywne podejmowanie działań dotyczących motywacji handlowców, sposobów przeorganizowania procesów sprzedażowych oraz wprowadzenia innych, nowych form uczenia handlowców.

Większość zarządzających zajmowała się tematem produktywności zespołów w czasie pandemii tymczasem w dłuższej perspektywie czasu obszarem równie istotnym jest zaangażowanie pracowników. Osłabienie zaangażowanie to osłabienie wielu mechanizmów proefektywnościowych w zespole (właścicielskie podejście, inicjatywa, innowacyjność, gotowość do podejmowania wyzwań z poza własnego obszaru). Niższe zaangażowanie sprzyja podniesieniu rotacji w zespole, a więc generuje dodatkowe koszty rekrutacji i wdrażania nowych pracowników.

Co powinien zrobić menadżer, żeby utrzymać odpowiedni poziom zaangażowania swoich podwładnych pracujących zdalnie? Jest kilka rozwiązań.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.