Excellent Leader Program

Trener: Michał Wasilewski

Ten film chciałbym poświęcić naszej propozycji rozwojowej dla managerów. Excellent Leader Program - jest on odpowiedzią na dwie potrzeby. Pierwsza z nich - jak obniżyć rotację w zespole, druga - jak podnieść efektywność zespołu poprzez wzrost zaangażowania. Dlaczego właśnie te propozycje? Jak popatrzymy dzisiaj na managerów w polskich przedsiębiorstwach, oni osiągnęli trzeci poziom przywództwa według Maxwell'a bazującego na efektywności osobistej. Jest to taki moment, w którym manager angażuje się operacyjnie w prace zespołu, zakasuje rękawy i ramie w ramię z ludźmi pracuje na wynik.

7 lutego 2020

ZOBACZ INNE WIDEO Z NASZEJ STREFY WIEDZY

15 lat temu gdy rola HR business Partner'a w zasadzie powstawała miałam okazję ją współtworzyć.  Wówczas eksperymentowaliśmy, szukaliśmy najlepszych rozwiązań, narzędzi tak by tą partnerskość budować. Przez te ostatnie lata bardzo dużo się zmieniło, rewolucja cyfrowa, nowe pokolenia na rynku, kłopoty firm w znalezieniu zaagnażowanego pracownika całkowicie zmieniły definicje roli Hr business partner'a.

Nazywam się Dominik Juszczyk i jestem certyfikowanym trenerem instytutu Gallupa. Od kilku lat pracuję z talentami. Wykorzystuję je bardzo dla siebie dla własnego rozwoju, wykorzystuję w pracy jeden na jeden z wieloma osobami, ale też bardzo z nich korzystam kiedy pracuję z zespołami. Kiedy dajemy zespołowi możliwość zrozumienia jakie są ich talenty, z czego wynikają pewne ich działania, pewne potrzeby. Co najbardziej wnoszą do zespołu. Kiedy pozwolimy ludziom w zespole nawzajem zrozumieć z czego wynikają ich działania zaczyna dziać się magia.

Witajcie! Nazywam się Dominik Juszczyk i jestem certyfikowanym trenerem Instytutu Gallupa. Pozytywna psychologia mówi o tym, że korzystając z naszych naturalnych zdolności, talentów będziemy bardziej produktywni, efektywni, będziemy łatwiej i szybciej się rozwijać. Będzie nam się lepiej komunikowało z innymi i będziemy mieć większą łatwość działania w naturalny nam sposób.

Nazywam się Dominik Juszczyk i jestem certyfikowanym trenerem Instytuty Gallupa. Od kilku lat zajmuję się pracą z talentami, pracą nad rozwojem talentów. Talent według metodyki Instytutu Gallupa to naturalny, wrodzony, powtarzalny sposób działania, myślenia, działania, reagowania, odczuwania, który może być produktywnie wykorzystany.

Dzień dobry Państwu tu Piotr Cielecki, mam ogromną przyjemność zaprosić Was na warsztat z wystąpień publicznych organizowanych przez firmę Gamma. W kilku słowach czym nasz warsztat różni się od innych warsztatów z tej samej tematyki, których na rynku jest pełno.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Ten film chciałbym poświęcić naszej propozycji rozwojowej dla managerów. Excellent Leader Program - jest on odpowiedzią na dwie potrzeby. Pierwsza z nich - jak obniżyć rotację w zespole, druga - jak podnieść efektywność zespołu poprzez wzrost zaangażowania. Dlaczego właśnie te propozycje? Jak popatrzymy dzisiaj na managerów w polskich przedsiębiorstwach, oni osiągnęli trzeci poziom przywództwa według Maxwell'a bazującego na efektywności osobistej. Jest to taki moment, w którym manager angażuje się operacyjnie w prace zespołu, zakasuje rękawy i ramie w ramię z ludźmi pracuje na wynik.

To jest poziom, w którym jest dużo pracy operacyjnej, dużo gaszenia pożarów, dużo zadań pilnych i ważnych sięgając po matrycę Eisenhover'a. Można powiedzieć, że to jest poziom, w którym efektywność jest na wysokim poziomie. Natomiast są tacy, którzy mówią, że to jest tryb przetrwania dlatego, że wyniki są dowożone, ale jakim kosztem. Wszyscy pracują na 100%, czasami ponad 100% swoich możliwości, ale gdyby wyjąć tego managera z zespołu na miesiąc - to efektywność będzie spadała, a jednocześnie ze strony organizacji jest komunikowane takie oczekiwanie wprost albo nie wprost, że zadaniem managera jest też obniżyć rotację, bo ona jest coraz wyższa w dobie rynku pracownika i właśnie podnosić tą efektywność, ale nie poprzez nadgodziny, bo dzisiaj dbamy też o dobrostan pracowników.

I teraz jak to zrobić? Jeżeli manager pracuje operacyjnie to nie ma czasu na budowanie sensu i znaczenia pracy, budowanie więzi pracownika z organizacją, na rozwijanie ludzi, na budowanie kultury współodpowiedzialności, empowermentu.

To wszystko powoduje, że pracownicy zaczynają odchodzić, bo dzisiaj pracownicy mają potrzeby związane z sensem pracy, z samostanowieniem, poczuciem autonomii, dumą z tego, co robią, a manager tego wszystkiego nie dostarcza. Mamy więc rotację, pracownicy odchodzą, pojawiają się na ich miejsce nowi - Ci nie są jeszcze wdrożeni, nie znają specyfiki organizacji, nie rozumieją jeszcze wyzwań, które stoją przed zespołem. W rezultacie liczba pożarów rośnie manager znowu angażuje się operacyjnie, nie ma czasu na leadership

W rezultacie koło się zamyka jesteśmy w tym samym punkcie.

Excellent Leader Program jest zaprojektowany w taki sposób, aby przeprowadzić managerów z trzeciego poziomu na czwarty. Jak popatrzymy Maxwell'em to mamy pięć poziomów przywództwa. Pierwszy - bazujący na stanowisku, drugi - to relacje, trzeci - efektywność osobista i czwarty poziom -czyli manager, który doprowadza do sytuacji, że zespół pracuje efektywnie i zadaniem manager jest tylko podnoszenie tej efektywności, nie poprzez przykręcanie śruby, tylko wyzwalanie pełni jego potencjału.

Excellent Leader Program to nie jest wyłącznie zestaw kilku szkoleń - to jest cały proces rozwojowy, gdzie to, co się dzieje pomiędzy szkoleniami, jest nawet istotniejsze niż same szkolenie, bo to jest ten czas na wdrożenie. Uczestnicy dostają materiały inspiracyjne, pigułki wiedzy, podcasty, nagrania wideo i przede wszystkim - zadania szkoleniowe i po szkoleniowe, zadania wdrożeniowe, tworzymy grupy peer mentoring'owe, żeby  uczestnicy mogli się wspierać nawzajem w tych wdrożeniach.

To wszystko prowadzi do tego, że dochodzi do realnej zmiany sposobu zarządzania.

Simon Sinek mówił, że leadership to nie jest coś, co się dzieje w moment, leadership to jest coś, co się dzieje w procesie i Excellent Leader Program buduje ten proces. Jest zorientowany na szybkie wyniki.

Szybkie w tym przypadku to są powiedzmy dwa kwartały po zakończeniu akademii, choć oczywiście efekty są widoczne od razu. Excellent Leader  Program jest realizowany w dwóch formatach szkoleniowych. Otwarty - dla pracowników różnych organizacji dla managerów różnych organizacji.

Tutaj bonusem jest to, że jest ta wymiana doświadczeń. I w formacie zamkniętym - wiadomo managerowie z tej samej firmy spotykają się na sali szkoleniowej. Tu mamy też przestrzeń na to, żeby ten program modyfikować, żeby tam się pojawiły treści takie, które będą potrzebne dla właśnie tych managerów jako dodatkowe, czyli coś z pracy zdalnej, z kultury zwinności, prowadzenia zebrań, cokolwiek byłoby potrzebne, więc wtedy ten nasz program jest pewnym punktem wyjścia do ostatecznej propozycji dla naszego klienta. Więcej na temat Excellent Leader Program można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce "otwarte akademie szkoleniowe"

Tam jest właśnie Excellent Leader Program i Excellent Manager Program - to są te propozycje dla kadry managerskiej.

Jak byśmy mieli popatrzeć jak one się mają względem siebie to Excellent Manager Program przeprowadza managerów z pierwszego i drugiego poziomu na trzeci. Excellent Leader Program przeprowadza managerów z poziomu trzeciego na czwarty, więc one gdzieś tam się uzupełniają i w sumie stanowią jedną całość, jeżeli chcielibyśmy popatrzeć na ścieżkę rozwoju managera.

Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.