Teambuilding

Trener: Piotr Cielecki

Wszystkie projekty team-building'owe firmy Gamma skonstruowane są w oparciu o gry symulacyjne; a gry symulacyjne skonstruowane są w taki sposób, żeby pod pretekstem zabawy w bezpiecznych warunkach warsztatowych wydobywać od ludzi zachowania, które oni na co dzień pokazują w swoich sytuacjach biznesowych.

8 marca 2019

ZOBACZ INNE WIDEO Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Biznes funkcjonując w dynamicznie zmieniających się realiach rynkowych, coraz częściej wymaga, aby ludzie efektywniej się komunikowali, jeszcze skuteczniej rozwiązywali problemy oraz szybciej adaptowali się do zmian.

Kiedy rozmawiam z biznesem wielu klientów zastanawia się jak to jest, że jedni pracownicy osiągają bardzo dobre rezultaty w pracy, podczas gdy inni ciężko pracują, tracą masę energii, a jednak nie osiągają takich wyników. Nazywam się Katarzyna Patkowska i wraz z firmą szkoleniową Gamma chcę rzucić nowe światło na efektywność indywidualną i efektywność zespołu.

Wellbeing jest niezaprzeczalnie jednym z ważniejszych trendów na rynku współczesnych organizacji bo zadowolony pracownik, który ma poczucie szczęścia i satysfakcji w pracy, którą wykonuje pracuje dużo bardziej efektywnie. Jest zaangażowany i lepiej tworzy dodatkową wartość, a to przekłada się na wyniki całej organizacji. Dlatego tak ważnym jest, aby zrozumieć potrzeby pracownika w tym zakresie jednocześnie być spójnym z możliwościami i potrzebami całej organizacji i w tym właśnie pomocne będzie Państwu badanie - Wellbeing INDICATOR© - procesy firmowe i dobrostan pracowników. Badanie ogólnopolskie A.D 2018

Video-pigułka wiedzy na temat wystąpień publicznych.  Podczas video prowadzący szkolenie odpowiada na pytanie: co zrobić z rękami podczas wystąpienia publicznego , wystąpienia przed kamerą.

Video-zaproszenia na szkolenie medialne dotyczące wystąpień publicznych. Video dotyczy wyzwania: czy można zachowywać się naturalnie w nienaturalnej sytuacji jaką jest wystąpienie przed kamerą?

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Dzień dobry Państwu, wita Was Piotr Cielecki w imieniu swoim oraz w imieniu firmy Gamma.

Dzisiaj chcę opowiedzieć o projektach team-building'owych, które dla Państwa przygotowaliśmy. Otóż wszystkie nasze projekty oparte są o cykl Kolba. Co to oznacza? Cykl Kolba pokazuje w jaki sposób najefektywniej uczą się ludzie dorośli. Cykl Kolba pokazuje, że ludzie dorośli najskuteczniej uczą się w oparciu o doświadczenie.

Wszystkie projekty team-building'owe firmy Gamma skonstruowane są w oparciu o gry symulacyjne; a gry symulacyjne skonstruowane są w taki sposób, żeby pod pretekstem zabawy w bezpiecznych warunkach warsztatowych wydobywać od ludzi zachowania, które oni na co dzień pokazują w swoich sytuacjach biznesowych.

W związku z czym technicznie wygląda to tak, że najpierw zanim podzielimy się z ludźmi teorią na temat komunikacji, na temat team-building'u, na temat sprzedaży, na temat zarządzania i prowadzenia zespołu jakkolwiek, to zapraszamy ludzi do wzięcia udziału w tych grach symulacyjnych. Podczas gdy grupa wykonuje zadanie, które zostanie przed nimi przedstawione, trener oraz personel wspierający naszej firmy krąży wokół ludzi, obserwuje ich zachowania, słucha ich rozmów, robi notatki, a następnie kiedy grupa już zakończy pracę nad zadaniem przechodzimy do omówienia.

Te notatki wykorzystywane są w procesie omówienia, ale to co jest najważniejsze to opinia uczestników, opinia ludzi dlatego, że wówczas pytamy uczestników: co zadziałało?, co nie?, co można było zrobić inaczej, a co było zrobione super?

Co Ci uczestnicy myśleli, co czuli? Bardzo często zdarza się, że ludzie sami przyłapują siebie na przykład na tym, że zachowanie, które zaprezentowali podczas gry na co dzień pokazują w pracy. I człowiek mówi: "no tak przecież ja od pięciu lat w pracy robię dokładnie to samo, walę głową w ten sam mur, mur nie pęka, a głowa boli coraz bardziej." I są bardzo cenne refleksje.

One czasem, nie ma co ukrywać czasem przychodzą z zewnątrz, że ktoś inny mówi: "Patrz Andrzej Ty od siedmiu lat robisz w pracy dokładnie to samo, głowa Cię boli, mur nie pęka." Niezależnie od tego z której strony przyjdzie ta refleksja, jest ona niezwykle cenna, dlatego że ludzie mogą w tych bezpiecznych warunkach szkoleniowych przyłapać samych siebie na gorącym uczynku.

I stwierdzić na przykład, że prezentują jakieś zachowania, które są nieefektywne, a jednak z jakiegoś powodu w nie brną.

Następnie dokładamy do tego omówienie z perspektywy trenera, w którym to trener prowadzący, np. ja, posiłkując się materiałem zebranym przez nasz personel wspierający dzielę się z ludźmi moimi obserwacjami, a następnie w trzecim punkcie przechodzimy od omówienia do pomostów pomiędzy tym doświadczeniem, które stało się udziałem uczestników podczas projektu, a ich realnymi sytuacjami biznesowymi. I uczestnicy aktywnie i czynnie zastanawiają się w jaki sposób mogą wykorzystać to doświadczenie, które właśnie stało  się ich udziałem.

W jaki sposób mogą wykorzystać narzędzia, które poznali w trakcie omówienia. W jaki sposób mogą doświadczyć to co  się zadziało w ich głowach, w ich sercach, żeby usprawnić swoją pracę na co dzień, żeby ta komunikacja była jeszcze bardziej efektywna, żeby sprzedaż poszła na wyższy poziom, żeby ich pewność siebie podskoczyła, żeby lepiej komunikowali się ze swoim zespołem, lepiej zarządzali ludźmi. A jeśli chodzi o samą tematykę, która jest poruszana podczas naszych projektów jest ona bardzo szeroka.

Od wszystkich podstawowych kompetencji managerskich takich jak: delegowanie obowiązków, udzielanie informacji zwrotnej poprzez techniki komunikacji, takie proste ABC komunikacji, ale ono bardzo często zawodzi w firmach i prowadzi do szumów   komunikacyjnych, nieporozumień i pogorszenia nastroju w zespole. Również zaawansowane techniki komunikacyjne, techniki motywowania pracowników.

Uczymy ludzi w jaki sposób przechodzić przez zmiany, dlatego że wiadomo, że zmiana jest jedyna rzeczą, która absolutnie jest niezmienna w naszym życiu, gdyż działamy w bardzo dynamiczne rozwijającym się środowisku i trzeba wiedzieć jak reagować kiedy przychodzą te zmiany niezapowiedziane, które często następują w trakcie trwania gry. Podczas gier symulacyjnych pokazujemy również pewne niebezpieczne postawy, np.: domyślanie się czyichś intencji zamiast otwartej komunikacji, to zakładanie, że ktoś zrobił coś, bo chciał np. zrobić mi krzywdę.

Pokazujemy w jaki sposób w pracy powstaje instancja kozła ofiarnego, że stosy są już rozpalone i tylko szukamy czarownicy, którą będziemy na tym stosie palić, dlatego że coś poszło nie tak. Dlatego że nie dopieliśmy terminu, dlatego że klient jest niezadowolony i zaczyna się szukanie winnego. Te wszystkie procesy również wychodzą podczas tych gier.

Można je omówić, zneutralizować, a tym samym zmniejszyć ryzyko, że będą pojawiały się w realnych sytuacjach, kiedy mogą przynieść szkodę pracownikom, klientom i długofalowo również firmie.

Jednym słowem komplet umiejętności, które sprawią, że zespół będzie działał efektywnie, będzie w nim dobra atmosfera, będzie robił wyniki, ale jednocześnie ludzie z tego zespołu nie będą się wypalać, będą zmotywowani i będą chcieli przychodzić do tej pracy, bo będą wiedzieli po co to robią.

Dlatego serdecznie zapraszam Państwa do kontaktu i do sprawdzenia w jaki sposób nasze projekty mogą usprawnić działanie Państwa organizacji.

Serdecznie dziękuję za uwagę! I do zobaczenia.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.