Łańcuch dostaw

Jak łatwo sobie wyobrazić kwestia odpowiedniego zaopatrzenia produkcji oraz właściwego przechowywania gotowych produktów może stanowić zasadniczy element prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wszak, używając prostego języka chodzi o to, by móc szybko sprzedać to, co się sprawnie wyprodukowało. 

zdjęcie - (the_title())
 
Jak łatwo sobie wyobrazić kwestia odpowiedniego zaopatrzenia produkcji oraz właściwego przechowywania gotowych produktów może stanowić zasadniczy element prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Wszak, używając prostego języka chodzi o to, by móc szybko sprzedać to, co się sprawnie wyprodukowało. Umiejętne zarządzanie łańcuchem dostaw to coś więcej niż kontrola nad tym, by nie brakowało towaru. Odpowiednie zaopatrzenie przedsiębiorstwa to jego podstawa i swoisty kręgosłup. Jego składowymi są przestrzenie magazynowe, gospodarka magazynowa oraz odpowiednio krótki i efektywny łańcuch dostaw.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zarządzanie magazynem - Gospodarka magazynowa dla praktyków biznesu

Zapraszamy na szkolenie prowadzone przez eksperta w dziedzinie zarządzania magazynem. Treści merytoryczne zostaną uzupełnione przykładami z praktyki biznesowej.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Dopiero wszystkie te elementy razem tworzą cały proces logistyczny, który ma za zadania rozprowadzać surowce i produkty. Mając zatem na względzie tak istotną rolę kwestii związanych z magazynowaniem i dostawami konieczne jest odpowiednie szkolenie osób odpowiedzialnych za działania na tym odcinku. Bo choć są to działania przede wszystkim praktyczne, to warto znać założenie teoretyczne oraz cały szereg koncepcji związanych z właściwym łańcuchem dostaw.

Jest bowiem kwestią ogromnie ważną, by umiejętnie korzystać z dostępnych zasobów tak, by w pełni czerpać zyski z posiadanych dóbr. Trzeba przy tym pamiętać, że odpowiednio sprawny łańcuch dostaw musi odpowiadać na potrzeby produkcji oraz dystrybucji. Mówiąc inaczej im mniej osób i formalności pomiędzy decyzji a dostawą tym lepiej. Rzecz jasna konieczne jest branie pod uwagę takich kwestii, jak właściwa liczba podpisów, delegacja kompetencji oraz kwestie związane z realnym dostępem do danego towaru.

Odpowiednie zawężenie i skrócenie łańcucha dostaw to przede wszystkim oszczędność czasu, a ten jak powszechnie wiadomo oznacza zysk lub stratę. O tym, jak powinien wyglądać prawidłowy dostęp do produktu łatwo przekonać się przy zakupie mebli w jednej z popularnych sieci sklepów.

Każdy towar posiada odpowiednie oznaczenie jasno wskazujące gdzie można go odnaleźć, zabrać i łatwo oraz szybko przetransportować do wybranego przez siebie miejsca.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.