Łańcuch dostaw

Jak łatwo sobie wyobrazić kwestia odpowiedniego zaopatrzenia produkcji oraz właściwego przechowywania gotowych produktów może stanowić zasadniczy element prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wszak, używając prostego języka chodzi o to, by móc szybko sprzedać to, co się sprawnie wyprodukowało. 

zdjęcie - (the_title())
   
  Jak łatwo sobie wyobrazić kwestia odpowiedniego zaopatrzenia produkcji oraz właściwego przechowywania gotowych produktów może stanowić zasadniczy element prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

  Wszak, używając prostego języka chodzi o to, by móc szybko sprzedać to, co się sprawnie wyprodukowało. Umiejętne zarządzanie łańcuchem dostaw to coś więcej niż kontrola nad tym, by nie brakowało towaru. Odpowiednie zaopatrzenie przedsiębiorstwa to jego podstawa i swoisty kręgosłup. Jego składowymi są przestrzenie magazynowe, gospodarka magazynowa oraz odpowiednio krótki i efektywny łańcuch dostaw.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zarządzanie magazynem - Gospodarka magazynowa dla praktyków biznesu

  Zapraszamy na szkolenie prowadzone przez eksperta w dziedzinie zarządzania magazynem. Treści merytoryczne zostaną uzupełnione przykładami z praktyki biznesowej.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Dopiero wszystkie te elementy razem tworzą cały proces logistyczny, który ma za zadania rozprowadzać surowce i produkty. Mając zatem na względzie tak istotną rolę kwestii związanych z magazynowaniem i dostawami konieczne jest odpowiednie szkolenie osób odpowiedzialnych za działania na tym odcinku. Bo choć są to działania przede wszystkim praktyczne, to warto znać założenie teoretyczne oraz cały szereg koncepcji związanych z właściwym łańcuchem dostaw.

  Jest bowiem kwestią ogromnie ważną, by umiejętnie korzystać z dostępnych zasobów tak, by w pełni czerpać zyski z posiadanych dóbr. Trzeba przy tym pamiętać, że odpowiednio sprawny łańcuch dostaw musi odpowiadać na potrzeby produkcji oraz dystrybucji. Mówiąc inaczej im mniej osób i formalności pomiędzy decyzji a dostawą tym lepiej. Rzecz jasna konieczne jest branie pod uwagę takich kwestii, jak właściwa liczba podpisów, delegacja kompetencji oraz kwestie związane z realnym dostępem do danego towaru.

  Odpowiednie zawężenie i skrócenie łańcucha dostaw to przede wszystkim oszczędność czasu, a ten jak powszechnie wiadomo oznacza zysk lub stratę. O tym, jak powinien wyglądać prawidłowy dostęp do produktu łatwo przekonać się przy zakupie mebli w jednej z popularnych sieci sklepów.

  Każdy towar posiada odpowiednie oznaczenie jasno wskazujące gdzie można go odnaleźć, zabrać i łatwo oraz szybko przetransportować do wybranego przez siebie miejsca.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.