Szkolenie dane osobowe

Dane osobowe to wszelkie informacje o nas. Nasze imię, nazwisko, adres zamieszkania, poglądy, zainteresowania, preferencje, wykształcenie, zawód, a nawet adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego.

18 czerwca 2018
zdjęcie - Szkolenie dane osobowe
 
Dane osobowe to wszelkie informacje o nas. Nasze imię, nazwisko, adres zamieszkania, poglądy, zainteresowania, preferencje, wykształcenie, zawód, a nawet adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Niegdyś wszystkie nasze dane mogły być zbierane, przetwarzane i wykorzystywane.

Ustawa o ochronie danych osobowych w dużym stopniu określała, w jaki sposób i kto może przechowywać i wykorzystywać nasze dane osobowe, a kto nie.
 
Mimo to jednak, swoboda wydawała się być bardzo duża i często zdarzało się, że niektóre firmy sprzedawały bazy danych o swoich klientach, osiągając za to korzyści majątkowe.

Każdy, kto trafił na taką listę danych osobowych otrzymywał wiele telefonów i wiadomości sms czy e-mail, w których oferowano nam liczne nagrody, konkursy, możliwości udziału w wydarzeniach, czy też możliwość korzystania z usług.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Administrator Bezpieczeństwa Informacji(ABI) dziś – Inspektor Ochrony Danych (IOD) jutro – szkolenie przygotowuje do objęcia tej roli na poziomie praktycznym.

Uczestników tego szkolenia interesuje również:

Obecnie wprowadzone zostało jednak znacznie bardziej restrykcyjne prawo, które jest wynikiem ujednolicenia przepisów na terenie wszystkich państw Unii Europejskiej.

Oferowane szkolenie dane osobowe ma na celu zapoznanie wszystkich przedsiębiorców, kierowników, managerów, jak również pracowników firm, którzy mają dostęp do cudzych danych osobowych z aktualnie znowelizowaną ustawą o ochronie danych osobowych.
 
Dla jeszcze większego bezpieczeństwa i nie wykorzystywania danych osobowych innych osób do niewłaściwych celów, każdy pracownik, jak i kierownik musi dokładnie zapoznać się z przepisami o ochronie danych osobowych, aby w pełni wywiązywać się z obowiązków w pracy i nie łamać prawa.

Właśnie w tym celu organizowane są szkolenia z ochrony danych osobowych, które można znaleźć w każdym większym mieście, a które dedykowane są wielu różnym grupom zawodowym.
 
Warto wybrać odpowiednia dla swoich potrzeb szkolenie dane osobowe i w sposób świadomy chronić dane osobowe innych osób, które są nam udostępniane. Dzięki temu nie narazimy się na wiele nieprzyjemności, jak również zapewnimy sobie i przedsiębiorstwu bezpieczeństwo i poszanowanie litery prawa, które właśnie zostało wprowadzone w całej Unii Europejskiej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.