Zmiana w ustawie o ochronie danych osobowych

W ostatnich tygodniach temat ochrony danych osobowych stał się niezwykle ważny. Nie tylko się wiele o tym mówi, ale również pisze i szkoli. Szkolenie ochrona danych osobowych kierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców i pracowników firm, w których ta ochrona jest tak istotna.

 
W ostatnich tygodniach temat ochrony danych osobowych stał się niezwykle ważny. Nie tylko się wiele o tym mówi, ale również pisze i szkoli. Szkolenie ochrona danych osobowych kierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców i pracowników firm, w których ta ochrona jest tak istotna. Wszystko własnie po to, aby zapewnić obywatelom nie tylko naszego kraju, ale również całej Unii Europejskiej możliwie jak najwięcej prywatności i poszanowania.
 
Unia Europejska zadecydowała, że wszystkie państwa członkowskie muszą ujednolicić przepisy związane z ochroną danych osobowych tak, aby w całej Unii były jednakowe. W związku z tym, również Polska była zobowiązana do tego, aby dostosować swoje dotychczasowe prawo do tego, które obowiązuje w całej Unii. Co tak naprawdę się zmieniło?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Administrator Bezpieczeństwa Informacji(ABI) dziś – Inspektor Ochrony Danych (IOD) jutro – szkolenie przygotowuje do objęcia tej roli na poziomie praktycznym.

Uczestników tego szkolenia interesuje również:

Wielu specjalistów uważa, że w Polsce ochrona danych osobowych należała do dobrze opracowanych przepisów. Dane osobowe rzeczywiście były dobrze chronione i raczej nie zdarzały się przypadki, aby ktokolwiek się uskarżał na to, że jego dane osobowe są chronione zbyt małym stopniu. Oczywiście, nie dotyczy to sytuacji, kiedy przepisy są zwyczajnie łamane.
 
W przypadkach, kiedy przepisy były przestrzegane, dane osobowe były chronione naprawdę skutecznie. Mimo to, Unia Europejska wprowadziła na całym swoim terenie jeszcze bardziej restrykcyjne przepisy. Zgodnie z nimi, każde przedsiębiorstwo musi pilnie strzec wszystkich danych osobowych swoich pracowników orz klientów.

Nie można udostępniać adresów e-mail, numerów telefonu, czy choćby imienia i nazwiska. Zgodnie z najnowszymi przepisami, nawet w poczekalni u lekarza nie powinniśmy być wzywani po imieniu i nazwisku. 
 
Zapisy w ustawie mówią jasno, że żadne dane osobowe nie mogą wprost identyfikować danej osoby. Można zatem użyć samego imienia bądź samego nazwiska, ale nie łącząc je. Wszelkie dane osobowe, które pozwalają na identyfikowanie wprost danej osoby muszą być pilnie strzeżone, przechowywane np. w zamykanych szafkach czy szufladach itd. Niestety, nie wszyscy jeszcze radzą sobie odpowiednio z tymi przepisami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.