Zmiana w ustawie o ochronie danych osobowych

W ostatnich tygodniach temat ochrony danych osobowych stał się niezwykle ważny. Nie tylko się wiele o tym mówi, ale również pisze i szkoli. Szkolenie ochrona danych osobowych kierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców i pracowników firm, w których ta ochrona jest tak istotna.

   
  W ostatnich tygodniach temat ochrony danych osobowych stał się niezwykle ważny. Nie tylko się wiele o tym mówi, ale również pisze i szkoli. Szkolenie ochrona danych osobowych kierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców i pracowników firm, w których ta ochrona jest tak istotna. Wszystko własnie po to, aby zapewnić obywatelom nie tylko naszego kraju, ale również całej Unii Europejskiej możliwie jak najwięcej prywatności i poszanowania.
   
  Unia Europejska zadecydowała, że wszystkie państwa członkowskie muszą ujednolicić przepisy związane z ochroną danych osobowych tak, aby w całej Unii były jednakowe. W związku z tym, również Polska była zobowiązana do tego, aby dostosować swoje dotychczasowe prawo do tego, które obowiązuje w całej Unii. Co tak naprawdę się zmieniło?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Administrator Bezpieczeństwa Informacji(ABI) dziś – Inspektor Ochrony Danych (IOD) jutro – szkolenie przygotowuje do objęcia tej roli na poziomie praktycznym.

  Uczestników tego szkolenia interesuje również:

  Wielu specjalistów uważa, że w Polsce ochrona danych osobowych należała do dobrze opracowanych przepisów. Dane osobowe rzeczywiście były dobrze chronione i raczej nie zdarzały się przypadki, aby ktokolwiek się uskarżał na to, że jego dane osobowe są chronione zbyt małym stopniu. Oczywiście, nie dotyczy to sytuacji, kiedy przepisy są zwyczajnie łamane.
   
  W przypadkach, kiedy przepisy były przestrzegane, dane osobowe były chronione naprawdę skutecznie. Mimo to, Unia Europejska wprowadziła na całym swoim terenie jeszcze bardziej restrykcyjne przepisy. Zgodnie z nimi, każde przedsiębiorstwo musi pilnie strzec wszystkich danych osobowych swoich pracowników orz klientów.

  Nie można udostępniać adresów e-mail, numerów telefonu, czy choćby imienia i nazwiska. Zgodnie z najnowszymi przepisami, nawet w poczekalni u lekarza nie powinniśmy być wzywani po imieniu i nazwisku. 
   
  Zapisy w ustawie mówią jasno, że żadne dane osobowe nie mogą wprost identyfikować danej osoby. Można zatem użyć samego imienia bądź samego nazwiska, ale nie łącząc je. Wszelkie dane osobowe, które pozwalają na identyfikowanie wprost danej osoby muszą być pilnie strzeżone, przechowywane np. w zamykanych szafkach czy szufladach itd. Niestety, nie wszyscy jeszcze radzą sobie odpowiednio z tymi przepisami.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.