Jakie zmiany w prawie zamówień publicznych?

Na polskim rynku istnieje szereg szkoleń, które to są w stanie przygotować nas do pełnienia różnego rodzaju funkcji. Wśród nich można zaleźć szkolenia z zakresu zamówień publicznych, dotyczących powstawania umów między zleceniodawcą i wykonawcą, który wybierany jest na zasadzie przetargu, bądź też innego podobnego rozwiązania. Omawiając zakres działań zamówień publicznych bardzo często pomija się jakże ważny aspekt prawny. Same zamówienia publiczne i zasada ich funkcjonowania opiera się na prawie zamówień publicznych, czyli ustawie polskiej z dnia 29 stycznia 2004 roku. 

18 lipca 2018
zdjęcie - Jakie zmiany w prawie zamówień publicznych?
 
Na polskim rynku istnieje szereg szkoleń, które to są w stanie przygotować nas do pełnienia różnego rodzaju funkcji. Wśród nich można zaleźć szkolenia z zakresu zamówień publicznych, dotyczących powstawania umów między zleceniodawcą i wykonawcą, który wybierany jest na zasadzie przetargu, bądź też innego podobnego rozwiązania.

Omawiając zakres działań zamówień publicznych bardzo często pomija się jakże ważny aspekt prawny. Same zamówienia publiczne i zasada ich funkcjonowania opiera się na prawie zamówień publicznych, czyli ustawie polskiej z dnia 29 stycznia 2004 roku.
 
Owa ustawa reguluje rożnego rodzaju kwestie z zakresy zamówień publicznych. Są tutaj poruszone kwestie np. z trybu udzielania samych zamówień, czyli w jaki sposób należy przeprowadzić przetarg (czy to w formie ograniczonej, czy też jego odpowiednika, czyli formie nieograniczonej). Oprócz tego znajduje się także szereg innych zasad takich jak np. zasady wyboru najlepszej i najkorzystniejszej ofert, sposoby prowadzenia prawidłowej dokumentacji, zasady prowadzenia konkursu na wybór wykonawcy do danego zlecenia, czy też zasady dotyczące wyboru jak i zawierania umów w sprawie opisywanych zamówień publicznych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W 2016 ROKU

Praktyczne warsztaty  poruszające najważniejsze, problematyczne tematy dotyczące przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zapraszamy na szkolenie!

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Samo prawo jest dostępne na oficjalnych państwowych stronach i bez problemu można do niego dotrzeć przy pomocy wyszukiwarki internetowej. Istnieją także odpowiednie szkolenia z samego prawa zamówień publicznych, które w kilka dni naucza nas jak poprawnie wykonać wszelaki obowiązki związane z zamówieniami publicznymi. Takie działania są skierowane zarówno do osób prywatnych, jak i do całych firm.
 
Warto podkreślić, że ogromne znaczenie pełni także wartość towaru/usługi na jaką chcemy zgłosić przetarg. Gdy przekracza ona kwotę większa niż 14000 euro to należy wtedy prowadzić wszystko zgodnie z regulacjami prawnymi. W ten oto sposób konieczne jest by zgłosić powstanie przetargu do biuletynu informacji publicznej, tak by każdy z potencjalnych podwykonawców, mógł w równy sposób stanąć do przetargu i mieć szansę na jego wygranie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.