Jakie zmiany w prawie zamówień publicznych?

Na polskim rynku istnieje szereg szkoleń, które to są w stanie przygotować nas do pełnienia różnego rodzaju funkcji. Wśród nich można zaleźć szkolenia z zakresu zamówień publicznych, dotyczących powstawania umów między zleceniodawcą i wykonawcą, który wybierany jest na zasadzie przetargu, bądź też innego podobnego rozwiązania. Omawiając zakres działań zamówień publicznych bardzo często pomija się jakże ważny aspekt prawny. Same zamówienia publiczne i zasada ich funkcjonowania opiera się na prawie zamówień publicznych, czyli ustawie polskiej z dnia 29 stycznia 2004 roku. 

   
  Na polskim rynku istnieje szereg szkoleń, które to są w stanie przygotować nas do pełnienia różnego rodzaju funkcji. Wśród nich można zaleźć szkolenia z zakresu zamówień publicznych, dotyczących powstawania umów między zleceniodawcą i wykonawcą, który wybierany jest na zasadzie przetargu, bądź też innego podobnego rozwiązania.

  Omawiając zakres działań zamówień publicznych bardzo często pomija się jakże ważny aspekt prawny. Same zamówienia publiczne i zasada ich funkcjonowania opiera się na prawie zamówień publicznych, czyli ustawie polskiej z dnia 29 stycznia 2004 roku.
   
  Owa ustawa reguluje rożnego rodzaju kwestie z zakresy zamówień publicznych. Są tutaj poruszone kwestie np. z trybu udzielania samych zamówień, czyli w jaki sposób należy przeprowadzić przetarg (czy to w formie ograniczonej, czy też jego odpowiednika, czyli formie nieograniczonej). Oprócz tego znajduje się także szereg innych zasad takich jak np. zasady wyboru najlepszej i najkorzystniejszej ofert, sposoby prowadzenia prawidłowej dokumentacji, zasady prowadzenia konkursu na wybór wykonawcy do danego zlecenia, czy też zasady dotyczące wyboru jak i zawierania umów w sprawie opisywanych zamówień publicznych.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W 2016 ROKU

  Praktyczne warsztaty  poruszające najważniejsze, problematyczne tematy dotyczące przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zapraszamy na szkolenie!

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Samo prawo jest dostępne na oficjalnych państwowych stronach i bez problemu można do niego dotrzeć przy pomocy wyszukiwarki internetowej. Istnieją także odpowiednie szkolenia z samego prawa zamówień publicznych, które w kilka dni naucza nas jak poprawnie wykonać wszelaki obowiązki związane z zamówieniami publicznymi. Takie działania są skierowane zarówno do osób prywatnych, jak i do całych firm.
   
  Warto podkreślić, że ogromne znaczenie pełni także wartość towaru/usługi na jaką chcemy zgłosić przetarg. Gdy przekracza ona kwotę większa niż 14000 euro to należy wtedy prowadzić wszystko zgodnie z regulacjami prawnymi. W ten oto sposób konieczne jest by zgłosić powstanie przetargu do biuletynu informacji publicznej, tak by każdy z potencjalnych podwykonawców, mógł w równy sposób stanąć do przetargu i mieć szansę na jego wygranie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.