Aptekarz, to nie lekarz

Choć współcześnie trudno to sobie wyobrazić, to aptekarze wciąż przygotowują leki na zapleczu swoich aptek. Mimo, iż większość medykamentów jest gotowych i dostępnych na wyciągnięcie ręki, to wciąż są specyfiki, które wymagają odpowiedniego przygotowania przez specjalistę.

Gamma - Aptekarz, to nie lekarz

 

Aptekarz, to nie lekarz


Choć współcześnie trudno to sobie wyobrazić, to aptekarze wciąż przygotowują leki na zapleczu swoich aptek. Mimo, iż większość medykamentów jest gotowych i dostępnych na wyciągnięcie ręki, to wciąż są specyfiki, które wymagają odpowiedniego przygotowania przez specjalistę.

Dlatego też trzeba wiedzieć, że choć aptekarz to nie lekarz, to wciąż jego umiejętności oraz wiedza mają ogromne znaczenie dla zdrowia i nierzadko życia pacjenta.

Aptekarz, nie lekarz.


Popularne powiedzenie głosi, że aptekarz nie jest lekarzem. Jest to przestroga przed tym, by nie przychodzić po poradę medyczną do apteki, a udać się z takim problemem do lekarza. Warto jednak pamiętać, że w tym truizmie jest ukryta także prawda dotycząca innej kwestii.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Nasze szkolenia dla firm farmaceutycznych charakteryzują się doborem zróżnicowanych metod dydaktycznych w celu jak najlepszego przyswojenia wiedzy przez uczestników. Treści merytoryczne jak i metodyka szkoleń są każdorazowo dostosowywane do omawianych zagadnień i problemów.

Dla branży farmaceutycznej stworzyliśmy ofertę nowoczesnych specjalistycznych szkoleń, opartych na aktualnych wymaganiach Prawa Farmaceutycznego oraz wymaganiach dobrych praktyk.

Sprawdź nasze:

Żyjemy w czasach, kiedy przekonania polityczne i ideologiczne mogą odgrywać ogromne znaczenie w zrozumieniu drugiego człowieka. Dlatego też poważnym problemem przed którym staje wielu pacjentów jest tak zwana klauzula sumienia.

Jej istnienie w przypadku lekarzy znajduje swoje uzasadnienie, szczególnie w przypadku kontrowersyjnych zabiegów. Tymczasem trzeba jednak jasno zwrócić uwagę na to, że zastosowane wobec medyków rozwiązania nie mogą być przyjmowane także dla farmaceutów.

Postulowane przez część środowiska żądania objęcia ich zawodu możliwością zasłaniania się własnym sumieniem wobec potrzeb pacjenta wydaje się nie znajdować uzasadnienia w logice.

Szczególnie jeżeli przyjrzeć się prawu aptecznemu, które wprost nakazuje, by apteki zapewniały dostęp leków dla pacjentów.

Szkolenia farmaceutyczne nie zawierają przecież w swoich programach treści, które wskazywałyby, które leki są moralna, a które nie. Klauzula sumienia aptekarza, jest w gruncie rzeczy próbą ochrony dobrego samopoczucia sprzedawcy leków kosztem zdrowia i komfortu pacjenta.

Co za tym idzie w przypadku osób mających problem moralny ze sprzedażą leków należy rozważyć, czy są one na właściwym miejscu stojąc za aptecznym okienkiem. Nie każdy zawód może być wykonywany przez wszystkich. Zwłaszcza, kiedy ma to mieć wpływ na zdrowie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla aptek firm farmaceutycznych i hurtowni farmaceutycznych Zobacz nasze szkolenia kosmetyczne i farmaceutyczne

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.