Jak stworzyć i wykorzystać szablon w arkuszu kalkulacyjnym

Pracując w arkuszu kalkulacyjnym przy kilkukrotnym wykorzystywaniu tego samego schematu działania zamiast zaczynać pracę od początku warto pewne niezmienne rzeczy zapisać w Excelu jako szablon.

Gamma - Jak stworzyć i wykorzystać szablon w arkuszu kalkulacyjnym

Jak stworzyć i wykorzystać szablon w arkuszu kalkulacyjnym


Od 2010 roku kiedy Microsoft zmienił nieco swój interfejs jest to naprawdę bardzo proste. Jak zatem krok po kroku stworzyć własny szablon? Poniżej znajduje się instrukcja postępowania, do której jeśli się skrupulatnie zastosujemy osiągniemy sukces który pomoże nam szybciej i efektywniej pracować.
 1. W pierwszej kolejności należy otworzyć wybrany skoroszyt, który wykorzystany zostanie przez nas do stworzenia właściwego szablonu.
 2. Na pasku zadań musimy wyszukać przycisku pakietu Microsoft Office, co bez znaczenia z jakiej wersji korzystamy gdyż jest on bardzo widoczny. W tym przycisku wyszukujemy opcję ZAPISZ JAKO. Nasz skoroszyt zostanie zapisany pod dowolną wybraną przez nas nazwą, którą przed właściwym zapisaniem pliku musimy zapisać w odpowiednim do tego okienku.
 3. Po wykonaniu tych czynności odnajdujemy pole ZAPISZ JAKO TYP. Teraz do wyboru mamy dwie opcje. Wybieramy albo SZABLON PROGRAMU EXCEL lub jeśli skoroszyt zawiera makra, które nie powinny być udostępnione w naszym szablonie wybieramy SZABLON PROGRAMU EXCEL Z WYŁĄCZONĄ OBSŁUGĄ MAKR.
 4. Po wykonaniu tych czynności jeśli jesteśmy wszystkiego pewni klikamy przycisk ZAPISZ.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

 
To wszystko nasz szablon jest już gotowy. Plik ten zostaje zachowany w folderze SZABLONY. Dostępny jest użytkownikowi w każdej chwili, gdy zajdzie potrzeba z jego skorzystania. Natomiast w jaki sposób można utworzyć nowy skoroszyt z wykorzystaniem naszego gotowego szablonu? Postępować należy w następujący sposób.
 1. Wyszukujemy przycisk Microsoft Office i klikamy w NOWE.
 2. Wybieramy opcję SZABLONY. W tym polu mamy klika możliwości postępowania w zależności od naszych potrzeb:
  • żeby utworzyć skoroszyt w oparciu o ostatnio użyty szablon należy kliknąć w puste i niedawno używane, a w obszarze OSTATNIO UŻYWANE SZABLONY wystarczy kliknąć dwukrotnie ikonkę szablonu jakiego chcemy użyć
  • jeśli zamierzamy stworzyć nowy skoroszyt z zainstalowanego fabrycznie szablonu klikamy w ZAINSTALOWANE SZABLONY gdzie wybieramy odpowiedni szablon poprzez dwukrotne jego kliknięcie
  • aby utworzyć nowy skoroszyt w oparciu o inny skoroszyt należy wybrać pozycję NOWY Z ISTNIEJĄCEGO po czym dwukrotnie kliknąć na skoroszyt którego mamy zamiar użyć.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń prawa pracy i IT proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.