Art. 3 prawa budowlanego – o czym mówi?

Szczegóły związane z realizacją inwestycji budowlanych są uregulowane w odpowiednich przepisach prawnych. Jest ich bardzo wiele, na pewno jednak do najważniejszych zalicza się przede wszystkim ustawę prawo budowlane.

Gamma - Art. 3 prawa budowlanego - o czym mówi?


Art. 3 prawa budowlanego - o czym mówi?

Szczegóły związane z realizacją inwestycji budowlanych są uregulowane w odpowiednich przepisach prawnych. Jest ich bardzo wiele, na pewno jednak do najważniejszych zalicza się przede wszystkim ustawę prawo budowlane. Jej zapisy wraz z wieloma dodatkowymi dokumentami prawnymi sprawiają, że w każdej kwestii można znaleźć właściwe uregulowania.

Jedną z podstawowych kwestii, związanych z budownictwem jest przede wszystkim określenie rodzaju obiektu budowlanego, gdyż od tego zależy dalsze stosowanie przepisów ustaw. Kwestia ta została rozwiązana i szczegółowo omówiona w artykule 3 ustawy prawo budowlane. Przepis ten nie tylko określa rodzaje budynków w zależności od ich wielkości, usytuowania czy przeznaczenia ale również wyjaśnia pojęcia prac czy robót budowlanych.

Jest to o tyle istotne, iż są one potem dość często stosowane w całej ustawie. Dlatego też często można usłyszeć, że znajomość tego przepisu zalicza się do niezbędnej wiedzy dla wszystkich którzy związani są z branża budowlaną.

Obecnie jednak poznanie właściwych przepisów i odpowiednie zapoznanie się z nimi nie jest zbyt wielkim problemem. Wystarczy skorzystać z szerokiej oferty różnorodnych szkoleń, aby w krótkim czasie przyswoić niezbędne informacje. Gdy chodzi o szkolenia budownictwo ich ilość jest bardzo duża i daje bardzo wiele możliwości.

Najważniejszą ustawą jest na pewno prawo budowlane szkolenie więc zapoznające z jej treścią jak również umiejętnością interpretacji zapisów zalicza się do najbardziej popularnych. Z każdym rokiem coraz więcej osób z branży decyduje się na udział w kursach, rośnie także ilość firm, które chcą je przeprowadzić dla swoich pracowników na indywidualne zamówienie.

Tematem, który również cieszy się sporą popularnością jest między innymi zarządzanie nieruchomościami szkolenie z tego zakresu obejmuje również znajomość przepisów prawa budowlanego i wielu innych, powiązanych z nią dokumentów. Taka wiedza na pewno procentuje w pracy, pomagając w odpowiednim wypełnianiu powierzonych obowiązków.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.