Charakterystyka transportu morskiego

Spedycja i transport towarów to zdecydowanie nie są rzeczy proste. Dlatego też zwiększając nasza firmę, musimy zadbać właśnie o legalność transportu, o jego zgodę z przepisami celnymi poszczególnych państw oraz o bezpieczeństwo zarówno towaru, jak i pracownika oraz środowiska wokół i innych.

Gamma - Charakterystyka transportu morskiego


Charakterystyka transportu morskiego

Spedycja i transport towarów to zdecydowanie nie są rzeczy proste. Dlatego też zwiększając nasza firmę, musimy zadbać właśnie o legalność transportu, o jego zgodę z przepisami celnymi poszczególnych państw oraz o bezpieczeństwo zarówno towaru, jak i pracownika oraz środowiska wokół i innych. Szczególnie zaś różnymi przepisami obwarowany jest transport morski towarów.

Transport morski towarów - ogólna charakterystyka

Warto w tym momencie opowiedzieć kilka słów na temat specyfiki transportu morskiego. Otóż trzeba zwrócić uwagę na to, że praktycznie kontenerowiec jest obecnie jednostką, która samodzielnie może przewieźć największy ładunek. W związku z tym przewozi on nieraz kilkadziesiąt ton ładunku. Oczywiste jest zatem, że konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie i rozlokowanie takiego towaru. Jeśli bowiem dojdzie do tragedii na morzu, niestety wówczas dojdzie nie tylko do tragedii ludzkiej, ale jeszcze można zanieczyścić bardzo środowisko. Pamiętajmy także, że warunki na morzu często są naprawdę bardzo trudne.

Przewóz materiałów niebezpiecznych adr

Teraz trzeba powiedzieć słowo o przewozie transportu szczególnie niebezpiecznego. Generalnie rzecz ujmując bowiem transport morski odbywa się na szeregu dość istotnych regulacji. Transport towarów niebezpiecznych jest jeszcze bardziej obwarowany/ Tutaj bowiem trzeba trzymać się przepisów IMDG dotyczących właściwego oznakowania statku, poszczególnych towarów, przenoszenia towarów itp. Dodatkowo obowiązują jeszcze zasady ADR także odnoszące się przede wszystkim do właściwego oznakowania i sposobu przewożenia. W tym momencie warto jeszcze podkreślić, że choć generalnie obowiązującym językiem jest angielski, to jednak w pewnych miastach czy krajach obowiązują dodatkowe zasady. Dla przykładu port w Szanghaju nalega na napisy także w języku chińskim.

Prawo akcyzowe

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o jednej sprawie związanej z transportem a mianowicie o prawie akcyzowym. Tu istotne jest to, które kraje wymagają jakiej wielkości podatku akcyzowego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.