Co daje szkolenie z umów cywilnoprawnych?

Prawo, choćby najlepiej wyłożone i przedstawione, posiada swoje luki, drobne niedoskonałości, które wykorzysta każdy dobrze przeszkolony adwokat. Zapobieganie sytuacjom, kiedy daje się takiej osobie broń do ręki, to podstawa dla każdego, kto prowadzi interesy, gdyż za taki błąd można słono zapłacić. Wystarczy źle sformułowana fraza, żeby okazało się, że zleceniodawca musi płacić odszkodowanie sięgające kilkunastu zer za zwykłe przejęzyczenie.

zdjęcie - Co daje szkolenie z umów cywilnoprawnych?

 

Prawo, choćby najlepiej wyłożone i przedstawione, posiada swoje luki, drobne niedoskonałości, które wykorzysta każdy dobrze przeszkolony adwokat. Zapobieganie sytuacjom, kiedy daje się takiej osobie broń do ręki, to podstawa dla każdego, kto prowadzi interesy, gdyż za taki błąd można słono zapłacić. Wystarczy źle sformułowana fraza, żeby okazało się, że zleceniodawca musi płacić odszkodowanie sięgające kilkunastu zer za zwykłe przejęzyczenie.

Szkolenia z umów cywilnoprawnych

Nawet jeżeli nie studiowaliśmy prawa ani żadnego kierunku pokrewnego – zarządzanie, administracja, europeistyka, księgowość i tym podobne – możemy odbyć taki kurs, aby podnieść nasze kwalifikacje i zabezpieczyć przyszłość firmy, którą prowadzimy albo w której pracujemy. Odpowiednie wykwalifikowanie w tej dziedzinie potrafi zaradzić wielu problemom.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W raz ze zmianami w przepisach dotyczących zawierania umów cywilno-prawnych pojawi pojawiło się sporo kwestii problematycznych. Tymi zagadnieniami zajmuje się to szkolenie UMOWY CYWILNOPRAWNE W PRAKTYCE

Uczestnicy tego szkolenia interesują się również:

Na kursie można poznać różnicę między rodzajami umów cywilnoprawnych w Polsce, zasadami ich sporządzania oraz kryteriami kwalifikacji. Poznajmy warunki, które pozwalają nam określić, kto może być podmiotem takiej umowy, z kim można ją zawierać czy jaki składki i w jakich okolicznościach są naliczane.

Do kogo adresowane jest takie szkolenie?

Spośród wielu obszarów, gdzie obecnie wykorzystuje się tego rodzaju umowy cywilnoprawne, najwięcej z nich zawieranych jest w obszarze IT oraz wszelkiego rodzaju projektowania i wykonawstwa. Najczęściej zadania zlecane są specjalistów, którzy pracują jako freelancerzy, stąd tak luźna forma współpracy oparta na umowie, którą można zerwać w dowolnym momencie bez większych kłopotów formalnych – pod warunkiem, że przestrzega się zawartych w niej postanowień.

Zajrzyj do strefy wiedzy po więcej artykułów z tematów:

Dobrze sformułowana umowa o dzieło i umowa zlecenie określa zakres obowiązków i obszarów, w których obie strony zobowiązane są do wykonania swojego zadania. Jeżeli zabraknie jakiegoś postanowienia, wykonawca bądź zleceniodawca mogą mieć problem z prawidłowym wypełnieniem swojej części umowy. Stąd też istotne jest poznanie wszelkich zasad rządzących tego rodzaju działaniami, zamiast polegania na gotowych schematach, których wielu przedsiębiorców nie rozumie albo nie wie, że nie są odpowiednio dostosowane do ich potrzeb.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.