Co mówi art 29 prawa wodnego?

Kwestia korzystania z zasobów wodnych jest regulowana w wielu miejscach, jednak dość szczególne z pewnością zajmuje artykuł 29 ustawy prawo wodne. W myśl jego zapisów każde korzystanie z zasobów nie może powodować pogorszenia stanu wód i ekosystemów, które są od nich zależne.

zdjęcie - (the_title())


Co mówi art 29 prawa wodnego?

Kwestia korzystania z zasobów wodnych jest regulowana w wielu miejscach, jednak dość szczególne z pewnością zajmuje artykuł 29 ustawy prawo wodne. W myśl jego zapisów każde korzystanie z zasobów nie może powodować pogorszenia stanu wód i ekosystemów, które są od nich zależne, takich jak na przykład lasy czy podobne, które bez odpowiedniej ilości wody nie będą w stanie właściwie funkcjonować.

Oczywiście wyjątkiem są sytuacje określone w ustawie, te jednak zazwyczaj dopuszczają taką ingerencję przez odpowiednie służby, na podstawie określonych pozwoleń i ponadto często ich celem jest przede wszystkim poprawa systemu.

Artykuł mówi również o tym, iż korzystanie z zasobów wodnych nie może powodować marnotrawstwa wody. Rosnąca ilość zużywanej wody powoduje, że niektóre ze zbiorników wodnych są narażone na znaczne zmniejszenie stanu wody i tym samym niesie to za sobą ryzyko naruszenia ekosystemu.

Obecnie prawo wodne, podobnie zresztą jak wiele innych przepisów ulega wielu zmianom, które mają na celu bardzo często dostosowanie przepisów do obecnych czasów czy stosowanych technologii. Dlatego też kursy takie jak szkolenie prawo wodne, szczególnie te które omawiają dość mocno planowane zmiany cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Nowe prawo wodne bowiem musi być stosowane bez zastrzeżeń od wskazanych w zmianach dat, dlatego wcześniejsze zapoznanie się z nimi jak również odpowiednia interpretacja przepisów są niezwykle wskazane. Jednym z tematów, które poruszane są na tego typu kursach jest także szkolenie służebność przesyłu, często bowiem okazuje się iż instalacje konieczne do utrzymania odpowiedniego stanu ekosystemu wodnego przebiegają przez prywatne grunty.

To sprawia, że ich właściciele muszą powstrzymać się od pewnych działań, w zamian otrzymując odszkodowanie, mające im zrekompensować nie tylko brak korzystania z nieruchomości w pełni, ale często również utratę jej wartości. Dlatego też szczególnie osoby, które pracują w urzędach powinny się z przepisami prawa wodnego zapoznać niezwykle dokładnie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.