Co mówi artykuł 54 ustawy prawo budowlane?

Kwestia odpowiedniego stosowania przepisów budowlanych jest bardzo ważna, ponieważ regulują one wszystko, co związane jest nie tylko ze wznoszeniem nowych obiektów, ale również ich użytkowaniem czy nawet remontami.

zdjęcie - (the_title())


Co mówi artykuł 54 ustawy prawo budowlane?

Kwestia odpowiedniego stosowania przepisów budowlanych jest bardzo ważna, ponieważ regulują one wszystko, co związane jest nie tylko ze wznoszeniem nowych obiektów, ale również ich użytkowaniem czy nawet remontami. Kwestie właściwego zrozumienia przepisów są szczególnie ważne dla firm budowlanych, które w przypadku uchybienia im mogą ponieść bardzo surowe konsekwencje.

Samo postawienie budynku nie oznacza automatycznie możliwości korzystania z niego. Przede wszystkim należy pamiętać o konieczności uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Mówi o tym artykuł 54 ustawy prawo budowlane, który zdaniem wielu osób związanych z ta branża zalicza się do najważniejszych.

Pozwolenie na użytkowanie uzyskuje się po akceptacji odpowiednich organów, które sprawdzają nie tylko całą dokumentację i jej kompletność, ale również same wykonanie danego budynku zgodnie z projektem. Ta faza jest jedną z ostatnich, jak mowa o wznoszeniu nowych budynków, jednakże na pewno nie można o niej zapominać.

W związku z tak dużą ilością przepisów prawa budowlanego jak również faktem, iż dość często się one zmieniają aktualizowanie posiadanych wiadomości i nabywanie nowej wiedzy jest dla osób pracujących w tej branży bardzo istotne. Dlatego rosnące zainteresowanie odpowiednio dobranymi szkoleniami z tej kategorii nikogo nie dziwi.

Tematyka ich jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu każdy zainteresowany bez problemu może wyszukać najbardziej odpowiadające jego oczekiwaniom. Szkolenia budownictwo to bowiem nie tylko kursy z ogólnej wiedzy na temat funkcjonowania tej branży, ale także ze znajomości przepisów czy innych kwestii.

Na pewno najwięcej osób wybiera prawo budowlane szkolenie bowiem pozwala nie tylko zapoznać się z ustawą ale również nauczyć się odpowiednio interpretować jej zapisy. Jednym z kursów, który również jest coraz częściej wybierany jest zarządzanie nieruchomościami szkolenie pozwala na zdobycie profesjonalnej wiedzy w tym temacie i w efekcie dobre realizowanie takich właśnie usług. Wiele osób decyduje się na uczestnictwo w kilku kursach, dzięki czemu ich wiedza jest jeszcze pełniejsza.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.