Co możemy znaleźć w pakiecie Office?

Pakiet Office to programy firmy Microsoft, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie biura. Pozwalają przygotowywać dokumenty, robić wyliczenia i prezentacje. To programy biurowe.

zdjęcie - (the_title())


Co możemy znaleźć w pakiecie Office?

Pakiet Office to programy firmy Microsoft, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie biura. Pozwalają przygotowywać dokumenty, robić wyliczenia i prezentacje.

To programy biurowe. Są wśród nich mniej i bardziej rozpowszechnione. Z tych najpopularniejszych korzystają także użytkownicy domowi. Dla funkcjonowania firmy są one niezbędne. Najważniejsze są dwa. To Excel i Word.

Microsoft Word dla biura

Program Word to edytor tekstu. Wykorzystuje się go do tworzenia dokumentów i pism o różnym charakterze. Każdy tekst, jaki trzeba w firmie napisać, przygotowuje się łatwo. Jest sprawdzanie pisowni. Tekst estetycznie się prezentuje. W programie jest szereg funkcji, które dopiero szkolenie MS Word pozwala w pełni poznać. Można robić w nim tabele, można wstawiać różne obiekty i wiele więcej. To program dla biznesmena, dla sekretariatu i działu kadr.

Excel w funkcjonowaniu firmy

Dla działu kadr, a także dla księgowości, potrzebny jest program Excel. Pozwala na wykonywanie wyliczeń. Dzięki niemu w nowoczesnych biurach nie ma błędów wynikających z pomyłek w liczeniu. Długie szeregi cyfr i skomplikowane działania to już nie problem. Excel przydaje się także w analizie biznesowej. Konieczne jednak są szkolenia Excel, by korzystać z tego programu w taki sposób. Potrzebna jest wtedy wiedza na poziomie zaawansowanym.

Prezentacje w PowerPoincie

Kolejny ważny program to ten do tworzenia prezentacji. Tworzy się w nim slajdy z tekstem, infografiką albo obrazem. PowerPoint jest pomocny, kiedy trzeba wystąpić z jakimś pomysłem albo przedstawić plany. Wykorzystuje się go na szkoleniach i w czasie przedstawiania jakiegoś produktu. Prezentacje urozmaicane są przez różne efekty. PowerPoint pozwala w atrakcyjny sposób przekazywać idee i informacje.

Programów MS Office można znaleźć więcej. Są pakiety mniej i bardziej rozbudowane. Do popularnych programów można jeszcze zaliczyć Access, Outlook oraz OneNote. Pierwszy to tworzenie baz danych. Outlook to program do obsługi poczty elektronicznej. OneNote służy do sporządzania notatek.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.