Co muszą wiedzieć farmaceuci o mikrobiologii?

Farmaceuci to osoby w pełni wykształcone, po dość trudnych, pięcioletnich studiach z zakresu farmacji. Wiedza ta spokojnie wystarcza do pracy w aptekach.

zdjęcie - (the_title())


Co muszą wiedzieć farmaceuci o mikrobiologii?

Farmaceuci to osoby w pełni wykształcone, po dość trudnych, pięcioletnich studiach z zakresu farmacji. Wiedza ta spokojnie wystarcza do pracy w aptekach, niemniej jednak w momencie, w którym dany pracownik decyduje się na przejście do przemysłu, czy to do hurtowni farmaceutycznej, czy też do fabryki związanej z produkcją leków czy kosmetyków, to wówczas konieczne są również różne szkolenia mikrobiologia.

Szkolenia mikrobiologia - dlaczego są tak istotne?

No właśnie - wielu farmaceutów mogłoby w zasadzie dość słusznie zapytać, po co im w ogóle takie szkolenia. Przecież nie ukrywajmy - generalnie rzecz ujmując to w końcu na studiach mieli wiele zajęć z zakresu mikrobiologii. Tu jednak bardziej chodzi o konkretne zastosowania mikrobiologii w przemyśle oraz o zasady bezpieczeństwa i standardy panujące w fabrykach.

Przykładowo każdy farmaceuta powinien dokładnie wiedzieć, czym jest test ochrony przeciwdrobnoustrojowej i jak w zasadzie go wykonać. Inaczej trudno mu będzie zrozumieć podstawowe prawa sprawdzania każdej substancji.

Wyjaśniając teraz w skrócie, można bowiem powiedzieć, że generalnie rzecz ujmując test ochrony przeciwdrobnoustrojowej, to inaczej test konserwacji i związany jest on z oceną, czy w danym produkcie na pewno nie dojdzie do przedwczesnego niekontrolowanego namnażania się bakterii.

Nadzór nad systemem wodnym - kolejne, ważne szkolenie

Warto jeszcze dodać, że szczególnie istotny jest nadzór nad systemem wodnym. Konkretniej ważne jest tutaj to, że woda w przedsiębiorstwach związanych z produkcją leków albo z magazynowaniem ich jest narażona na szczególnie wysoki poziom zanieczyszczenia, w tym bardzo toksycznymi substancjami.

Oznacza to z kolei, że zarówno spore jest ryzyko zakażenia okolicznego środowiska, jak i wtórnego zakażenia przygotowywanych leków czy kosmetyków. Z tego też powodu, bardzo istotny jest właściwy nadzór nad systemem wodnym - tego powinien nauczyć się na odpowiednim szkoleniu każdy pracownik mający do czynienia z przemysłem farmaceutycznym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.