Co prawo pracy mówi o finansach w firmie?

Nie da się ukryć, że nieznajomość prawa powszechnie obowiązującego szkodzi. Z całą pewnością koniecznie trzeba zaznaczyć, że wiele przepisów prawa powszechnie obowiązującego przydaje się nam w życiu codziennym. Znacznie częściej przepisy te przydatne są nam w życiu zawodowym.

zdjęcie - (the_title())


Co prawo pracy mówi o finansach w firmie?

Nie da się ukryć, że nieznajomość prawa powszechnie obowiązującego szkodzi. Z całą pewnością koniecznie trzeba zaznaczyć, że wiele przepisów prawa powszechnie obowiązującego przydaje się nam w życiu codziennym. Znacznie częściej przepisy te przydatne są nam w życiu zawodowym.

Mówiąc ściślej, przydatna nam jest ich znajomość. Nie da się ukryć że zaznajomić się z przepisami aktów prawa powszechnie obowiązującego możemy na rozmaite sposoby. Można na przykład zakupić sobie książeczkę w formie kodeksu w każdej księgarni. Możemy nosić ją ze sobą i zerkać do niej jeżeli będziemy potrzebować z niej skorzystać.

Na pewno dobrze byłoby również zaglądać na strony rządowe, bo tam dostępne będą przepisy, z których możemy korzystać za darmo. Nie da się ukryć, że do przepisów powszechnie obowiązującego prawa zaliczyć należy Kodeks pracy.

Prawo pracy przydaje się zarówno pracownikom jak i pracodawcom i niezmiernie ważne jest to, aby wiedzieć z czym wiąże się korzystanie z przepisów kodeksu pracy. Nie da się ukryć, że prawo pracy mówi nam bardzo wiele o finansach w danej firmie. Nie ulega wątpliwości, że przepisy prawa pracy regulują kwestie związane z urlopami.

Na pewno jest to bardzo ważny dział. Nie da się ukryć że kodeks prawa pracy reguluje również kwestie związane z wypłacaniem wynagrodzenia. Ważne jest to, aby pamiętać, że wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych o poznych porach powinno być odpowiednio wyższe. To samo dotyczy również pracy w weekendy, w tym w niedziele.

Dobrym pomysłem zarówno dla pracownika jak i dla pracodawcy będzie udział w szkoleniu z prawa pracy. Szkolenia z prawa pracy to obowiązkowa pozycja dla każdego kto marzy o poszerzeniu swojej wiedzy z zakresu prawa pracy szeroko pojętego.

Niesamowicie ważne jest jednak to, aby szkolenie z prawa pracy powierzyć odpowiedzialnej firmie szkoleniowej, która będzie potrafiła poprowadzić je w sposób rzetelny i skuteczny. Jeżeli wyciągniemy ze szkolenia jakieś wnioski, istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że szkolenie było skuteczne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.