Co reguluje ustawa deweloperska?

Ustawa deweloperska pojawiła się w 2012 roku i niestety konieczność jej wprowadzenia spowodowana była wieloma bardo nieuczciwymi praktykami deweloperów. Co dokładnie ona reguluje? Poniżej przedstawione zostaną jej najważniejsze założenia… Aby poznać całość, zapraszamy na szkolenia deweloper.

zdjęcie - (the_title())


Co reguluje ustawa deweloperska?

Ustawa deweloperska pojawiła się w 2012 roku i niestety konieczność jej wprowadzenia spowodowana była wieloma bardo nieuczciwymi praktykami deweloperów. Co dokładnie ona reguluje? Poniżej przedstawione zostaną jej najważniejsze założenia...

Ustawa deweloperska - podstawowe informacje

Przede wszystkim zatem ustawa deweloperska wprowadziła trzy bardzo istotne, szczególnie z poziomu nabywcy mieszkania, rozwiązania, które generalnie mają na celu ochronę klientów i zahamowanie nieuczciwych praktyk deweloperskich.

Pierwszą z takim nowości jest prospekt informacyjny. Czego się dzięki niemu dowiadujemy? Otóż prospekt informacyjny musi zawierać bardzo szczegółowe i co ważniejsze - prawdziwe informacje odnośnie projektu nieruchomości i mieszkań.

Przede wszystkim muszą tu znajdować się wszelkie dane o planowanych inwestycjach, ich koszcie, terminach zakończenia, rozkładzie infrastruktury w promieniu 1 km od inwestycji, sytuacji prawnej i finansowej spółki itp.

Te wszystkie informacje są bardzo istotne, ponieważ pozwalają klientowi zdecydować, czy rzeczywiście opłaca się tu akurat inwestować a co więcej - czy nie powstanie tu zaraz droga szybkiego ruchu czy generalnie mieszkanie będzie takie, jakie miało być.

To jeszcze jednak nie wszystko. Wprowadzono bowiem również umowę deweloperską oraz konieczność prowadzenia przez niego rachunku powierniczego. Mówiąc już krócej - umowa deweloperska zawierana jest w formie aktu notarialnego i odnosi się do konieczności oddania klientom prawa własności do ich mieszkania a rachunek ma na celu zabezpieczenie klientów w razie bankructwa inwestycji.

Szkolenia dla deweloperów

Na koniec warto jeszcze podkreślić, że także dla deweloperów, także i tych uczciwych, są to nowe informacje. Chcąc zatem zająć się branżą deweloperską, warto zainwestować w profesjonalne szkolenia deweloper oraz szkolenia kontrakty handlowe. Dzięki nim dowiemy się, jak dobrze i skutecznie zawierać wszelkie kontrakty handlowe, jak się z nich wywiązywać i generalnie w jaki sposób zarabiać na byciu deweloperem.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.