Co się zmienia w prawie energetycznym i jak się tego dowiedzieć?

Wiele przepisów prawnych co pewien czas ulega zmianom, które są często wynikiem zmieniających się technologii czy po prostu konieczności dostosowania norm prawnych do obecnych czasów.

zdjęcie - (the_title())


Co się zmienia w prawie energetycznym i jak się tego dowiedzieć?

Wiele przepisów prawnych co pewien czas ulega zmianom, które są często wynikiem zmieniających się technologii czy po prostu konieczności dostosowania norm prawnych do obecnych czasów.

Duży wpływ na to ma także uczestnictwo Polski w UE, bowiem wiele rozporządzeń unijnych nakazuje zmiany w prawie tak, aby było ono jednolite na terenie wszystkich krajów wchodzący w skład Wspólnoty.

Nowelizacje prawa energetycznego, które obecnie są planowane dotyczą między innymi kwestii związanych z pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych, które nie do końca są odpowiednie sprecyzowane w przepisach.

Ponadto wiele zmian ma dotyczyć znacznie lepszego monitorowania zużywania energii, aby tym samym o wiele lepiej zarządzać jej przesyłem i sprzedażą. Obecnie wiele zmian dopiero chodzi w życie, niektóre są także już zatwierdzone, jednak mają obowiązywać w terminie późniejszym.

Dla firm związanych z energetyka oraz pracujących w nich osób rodzi to konieczność pozyskiwania bieżących i aktualnych informacji na temat przepisów prawnych. Nie dziwi więc fakt, że szkolenie prawo energetyczne należy do tych, które obecnie są jednymi z częściej wybieranych na rynku.

Wiele z nich oferuje nie tylko możliwość poznania przepisów, ale również uczestnictwo w kursach których tematem są wyłącznie zmiany w przepisach, ich interpretacja jak również nauka odpowiedniego zastosowania po wejściu w życie.

Takie zagadnienia jak prawa konsumenta szkolenie obejmuje również bardzo często, przepisy odpowiednich ustaw wiążą się bowiem z prawem energetycznym i podlegają w ostatnim czasie również bardzo wielu zmianom.

Nie tylko taka tematyka dość mocno wiąże się z przepisami dotyczącymi energii, również szkolenie służebność przesyłu zalicza się do tych, które często wybierają osoby związane z energetyką.

Przepisy służebności mają bowiem zastosowanie również w stosunku do inwestycji energetycznych, a ich odpowiednie poznanie i interpretacja sprawiają, że mogą one być realizowane bez najmniejszych problemów i przede wszystkim bez opóźnień.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.