Czas pracy – szkolenia

Prawidłowe planowanie i ewidencjonowanie czasu pracy należy do jednych z najważniejszych zagadnień z zakresu prawa pracy. Informacje z tego obszaru są ważne zarówno dla pracowników jak i pracodawców, chronią obie strony przed błędami i nadużyciami.

Gamma - Czas pracy - szkolenia

Czas pracy - szkolenia


Tworzenie harmonogramów pracy, a następnie ewidencjonowanie czasu pracy jest stosunkowo skomplikowanym zadaniem, zwłaszcza że przepisy dotyczące tego typu zagadnień ulegają dosyć często zmianom. Warto być na bieżąco - służy temu na przykład czas pracy szkolenie.

Takie szkolenie może obejmować między innymi podstawowe zasady prawidłowego planowanie czasu pracy, a także właściwego określania systemu i okresu rozliczeniowego.

Pracodawcy muszą wiedzieć między innymi jak przygotować regulamin pracy tak, aby nie wprowadzał nadużyć, w jaki sposób mogą zmieniać grafiki lub kiedy nie muszą ich stosować.

Szkolenia z zakresu czasu pracy obejmują także różne szczegółowe zagadnienia, na przykład w jakiej formie może być sporządzony harmonogram, czy można go zmienić w czasie obowiązywania, w jaki sposób prawidłowo przechowywać harmonogramy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Warsztaty, podczas których istnieje możliwość do analizy grafiku czasu pracy w 4-brygadówce realnie funkcjonującego w Twojej firmie. Zapraszamy: Planowanie i rozliczanie czasu pracy

Uczestnicy szkolenia interesują się również:Kursy i warsztaty mogą także pomagać w prawidłowym przygotowywaniu grafików, w tym planowanie i rozliczanie odpoczynków. Przydatne są między innymi praktyczne zajęcia z tworzenia grafików dla pracowników.

Przepisy dotyczące czasu pracy są stosunkowo skomplikowane i mogą nastręczać wielu trudności, zwłaszcza w większych firmach, które zatrudniają wielu pracowników, np. w systemie zmianowym, weekendowym i w niepełnym wymiarze czasu pracy.

W takim przypadku konieczna jest dokładna wiedza i poznanie wszystkich szczegółowych regulacji. Warto pamiętać, że zapisy łatwo naruszyć i tym samym doprowadzić do nadużyć.

Prawo pracy szkolenia mogą dotyczyć także bardziej szczegółowych kwestii takich jak aktualne zmiany wprowadzane w regulacjach dotyczących czasu pracy pracowników.

Dzięki temu można być na bieżąco i uniknąć negatywnych konsekwencji związanych z nieświadomym naruszeniem praw przysługujących pracownikom.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.