Czy każdy pracownik powinien znać program excel?

Ze świecą można szukać firmy, w której nie korzysta się z możliwości jakie dają arkusze kalkulacyjne. Najbardziej popularnym narzędziem w tej materii jest MS Excel. Wykorzystuje się go niemal wszędzie – nie tylko w dużych korporacjach czy też w biurach księgowych ale także w wielu niewielkich, rodzinnych firmach.

zdjęcie - (the_title())


Czy każdy pracownik powinien znać program excel?

Ze świecą można szukać firmy, w której nie korzysta się z możliwości jakie dają arkusze kalkulacyjne. Najbardziej popularnym narzędziem w tej materii jest MS Excel. Wykorzystuje się go niemal wszędzie - nie tylko w dużych korporacjach czy też w biurach księgowych ale także w wielu niewielkich, rodzinnych firmach.

Program ten znacznie ułatwia skomplikowane obliczenia. Można go używać również do gromadzenia rozmaitych danych. Przy pomocy Excela stworzenia przejrzystego wykresu to żaden problem. Zdecydowanie, znajomość obsługi arkusza kalkulacyjnego to obecnie żaden atut, a po prostu wymóg przy poszukiwaniu zatrudnienia.

Dlaczego Excel jest takk ważny?

Łatwo zauważyć, że na co dzień w pracy, zwłaszcza w tej biurowej, korzysta się z bardzo wielu programów. Ich zadanie to przede wszystkim usprawnienie wielu procesów w firmie. Korzystając z dedykowanych narzędzi łatwo można sprawić, że praca stanie się przyjemniejsza, a przede wszystkim o wiele bardziej wydajna. Excel w HR ale nie tylko, stwarza ogromne możliwości.

W arkuszu kalkulacyjnym można zawrzeć dokumentację przedsiębiorstwa. Nawet najbardziej skomplikowane statystyki, to dzięki Excelowi żaden problem. Program ten daje cały ogrom różnorodnych funkcji, potrzeba trochę czasu, aby dokładnie go poznać i móc sprawnie się w nim poruszać.

W jaki sposób można nauczyć się Excela?

Chyba niemal każdy, kto po raz pierwszy otworzył program z arkuszem kalkulacyjnym był nim przerażony. Nie dość, że interfejs graficzny jest delikatnie mówiąc ubogi, to w dodatku ilość możliwych do zrobienia operacji może wprowadzić początkowego użytkownika w zakłopotanie.

Chcąc nauczyć się biegle posługiwać Excelem, warto przejść specjalistyczne szkolenia, a najlepiej kilka. Dostępne są oczywiście darmowe samouczki, lecz ich przestudiowanie zajmuje sporo czasu. Efektywne będą specjalistyczne szkolenia, na przykład szkolenie tabele przestawne. Kilkanaście godzin kursu pozwoli na to, aby poznać przynajmniej podstawy, na skomplikowane działania przyjdzie jeszcze czas.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.