Czy lekarstwa możemy reklamować?

Zazwyczaj jako klienci przyzwyczajeni jesteśmy do możliwości zwracania produktów, które zakupiliśmy. Jest to ogromna wygoda, ponieważ nie zawsze szybko podjęta decyzja o dokonaniu zakupu jest dobra.

zdjęcie - (the_title())


Czy lekarstwa możemy reklamować?

Zazwyczaj jako klienci przyzwyczajeni jesteśmy do możliwości zwracania produktów, które zakupiliśmy. Jest to ogromna wygoda, ponieważ nie zawsze szybko podjęta decyzja o dokonaniu zakupu jest dobra.

Niestety nie dotyczy to wszystkich produktów. Leki oraz produkty medyczne nie podlegają zwrotom. Jednak jak wygląda reklamacja produktu leczniczego? W tym przypadku możemy zdecydować się na zareklamowanie leku oraz odzyskanie pieniędzy lub otrzymanie innego towaru.

Kiedy mamy taką możliwość? Jedyna przyczyna, która może zostać uznana jeśli chodzi o chęć zareklamowania produktu leczniczego jest jego nieprawidłowe działanie. Czyli w momencie, gdy kupimy lek, który ma postać spray, a jego pompka nie działa w odpowiedni sposób mamy możliwość ubiegania się o zwrot pieniędzy.

Zatem wszystkie sytuacje, gdy po prostu nie możemy z przyczyn fizycznych skorzystać z zakupionego leku ze względu na jego uszkodzenie lub błąd wykonany w trakcie produkcji mamy szansę na uznanie naszej reklamacji.

Tak naprawdę jest to jedyna sytuacja, w której możemy walczyć o zwrot pieniędzy za leki. Oddanie leku nie jest możliwe, chyba, że dojdzie do pomyłki i otrzymamy inny produkt niż oczekiwaliśmy. Do zwrotu upoważnia nas również sytuacja, gdy zakupiony przez nas lek posiada wadę jakościową. Wtedy możemy oczekiwać wymiany produktu.

Osoby nie posiadające szkolenie z kosmetyki oraz produktów farmaceutycznych, które często w sposób pochopny podejmują decyzje o zakupie leków powinny zatem zapamiętać fakt, iż polskie prawo nie daje nam możliwości ich zwrotu.

Z tego powodu powinnyśmy dokładnie zastanowić się przed dokonaniem zakupu, ponieważ bardzo często leki te są bardzo drogie. Według nas nie warto wydawać dużych ilości pieniędzy na produkt, który będzie leżał w szafce, a ostatecznie zostanie przez nas wyrzucony ze względu na minięcie jego daty ważności. Unikajmy takich sytuacji i zawsze z rozwagą decydujmy o zakupie leków, ponieważ są to naprawdę wyjątkowe produkty. Jeśli chodzi o leki zawsze musimy być ostrożni.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.