Czy można samemu nauczyć się obsługi excela?

Współcześnie wykonywana zadania w różnych zawodach coraz częściej wiążą się ściśle i obsługą komputera. Tym samym wręcz wskazana jest znajomość różnych programów, które są przydatne w danym zawodzie lub też mają charakter ogólny.

zdjęcie - (the_title())


Czy można samemu nauczyć się obsługi excela?

Współcześnie wykonywana zadania w różnych zawodach coraz częściej wiążą się ściśle i obsługą komputera. Tym samym wręcz wskazana jest znajomość różnych programów, które są przydatne w danym zawodzie lub też mają charakter ogólny. Jednym z takich właśnie programów jest Excel. Jest to element pakietu biurowego, który mas niezwykle szerokie zastosowanie.

Arkusze kalkulacyjne są powszechnie wykorzystywane przez pracowników biurowych, naukowych, handlowców, księgowych w działach HR i wielu innych miejscach. Trudno się temu dziwić, ponieważ arkusz kalkulacyjny jest nieodzowny nie tylko w przypadku prowadzenia obliczeń, ale i przy estetycznym prezentowaniu ich w postaci wykresów bądź tabel.

Program Excel to rozbudowany program, lecz opanowanie fundamentalnych jego aspektów nie trwa jakoś specjalnie długo. Co więcej, pozwala na wymierne korzyści w pracy. Doskonałym przykładem takiego stanu rzeczy jest wykorzystanie programu w dziale personalnym.

Tam to bowiem program pozwala efektywniej uzupełniać wnioski, opracowywać raporty czy eksplorować dane. Zatem excel w HR znacząco optymalizuje pracę i pozwala podnieść jej efektywność.

Jest wiele sposobów nauki, lecz zwłaszcza na początku swojej drogi z tego rodzaju programami nie decydujemy się na naukę w zorganizowanej formie. Zamiast tego sami poszukujemy materiałów i samouczków, gdyż jest to tańsze. Oczywiście muszą one mieć jakąś wartość merytoryczną, bo w przeciwnym wypadku nasze umiejętności nie wzrosną.

Samodzielna nauka Excela – podręczniki, nagrania wideo lub też webinary?

Dobrze zdawać sobie sprawę z faktu, że kursy Excela mogą mieć różnoraką postać. Tym samym osoba chcąca podjąć naukę na własną rękę ma do wyboru wiele różnych możliwości. W dalszym ciągu podstawową formą samodzielnej nauki są kursy w formie książkowej.

Z ich pomocą każdy ma szansę w prosty sposób opanować interesujący go materiał. Szereg rysunków oraz grafik dodatkowo pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości. Na tym jednak nie kończą się możliwe do wykorzystania szkolenia excel, ponieważ są też coraz powszechniej dostępne materiały w formie wideo.

Z pomocą takiego wariantu nauka Excela ma bardziej praktyczny charakter. Na rynku jest też sporo podręczników w formie PDF-ów czy animacji. Tak naprawdę to tylko od naszych preferencji zależy jaki rodzaj szkolenia wybierzemy dla siebie.

Bez względu na formę, jaką ono przyjmie, to dobry kurs powinien charakteryzować się przede wszystkim maksymalną ilością materiału, który ma mieć przejrzystą formę. W ten sposób z całą pewnością na własną rękę opanujemy przynajmniej podstawy programu Excel.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.