Czy obecnie rekrutacja to łatwe zadanie?

Żyjemy w czas, gdy technologia stanowi element naszego życia w każdym aspekcie. Tyczy się to zarówno młodych, oswojonych już z jej meandrami, jak i starszych, którzy dopiero uczą się posługiwania nią. Większość przedsiębiorców wciąż ma trudności z dostosowywaniem swoich struktur do współczesnych wymagań stawianych przez rynek pracy.

   
  Żyjemy w czas, gdy technologia stanowi element naszego życia w każdym aspekcie. Tyczy się to zarówno młodych, oswojonych już z jej meandrami, jak i starszych, którzy dopiero uczą się posługiwania nią. Większość przedsiębiorców wciąż ma trudności z dostosowywaniem swoich struktur do współczesnych wymagań stawianych przez rynek pracy.
   
  Nowoczesna technologia w służbie rekrutacji
   
  Znaleźć pracownika, który posiada doświadczenie, chęci do pracy, determinację i lojalność (nie zrezygnuje ze stanowiska po przepracowaniu mniej niż roku), to prawdziwy wyczyn. Obecnie pracownicy są bardziej świadomi, mają większe wymagania niż tylko znalezienie źródła utrzymania.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

  Ludzie są głównym składnikiem każdej organizacji. Dlatego też pozyskiwanie i zatrudnianie właściwych osób oraz zachęcanie ich do efektywnej pracy jest kluczem do sukcesu każdego zakładu pracy. Poznaj szkolenie skuteczna rekrutacja i selekcja pracowników.

  Poznaj nasze szkolenia:

  Ci, którzy pracowali, ponieważ praca była czymś wyjątkowym, którzy na wiele lat – jeżeli nie całe życie – wiązali się z daną firmą, odchodzą w zapomnienie. Pozostaje ich nieliczna garstka, która zajmuje obecnie stanowiska kierownicze. Pozostali to osoby, których uwagę najpierw trzeba zyskać, żeby dopiero mówić o propozycji współpracy i wymaganiach.
   
  Kandydatów szuka się w mediach społecznościowych, na branżowych forach, poprzez newslettery albo symulowane awarie stron internetowych. Każda branża ma własne wymagania, własne potrzeby, jakie stawia przed kandydatami.

  To właśnie z ich myślą powinno się przygotowywać listę kompetencji, jakich wymaga się od informatyka, sprzedawcy, menedżera, projektanta. Pewne wrodzone predyspozycje stanowią unikalne połączenie pożądane na danym stanowisku: np. determinacja, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, empatia czy zdolność do precyzyjnego, logicznego myślenia.
   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W trakcie szkolenia czy spotkania online wykorzystywane są przez nas narzędzia dzięki, które sprawiają że spotkanie staje się naprawdę interaktywne.Zobacz co oferujemy: Zapoznaj się z listą szkolenia sprzedażowe

   
  Otwartość na zmiany
   
  Nie należy zapominać o tym, że pracownicy obecnie są znacznie elastyczniejsi i potrafią szybciej dotrzeć do pożądanych informacji. Dlatego też warto zachęcać ich niebagatelnymi rozwiązaniami niż takimi, które widzieli i słyszeli już tysiące razy.

  Utrwalone frazy z ogłoszeń, formuła rozmowy rekrutacyjnej czy CV stworzone zgodnie z szablonem, to rzeczy, które tworzą mylne wrażenie. Opieranie się na nich może doprowadzić do błędnego wyboru.
   
  Warto też pamiętać o wytycznych unijnych, które wymuszają na przedsiębiorcach lepsze gromadzenie i ochronę danych osobowych oraz ich przetwarzania w celach marketingowych i reklamowych. Należy o tym poinformować już na początkowym etapie, a w razie konieczności usunąć je na życzenie kandydata.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.