Czy szykują się zmiany w prawie energetycznym?

Prawo energetyczne śmiało można zaliczyć do tych ustaw, które podlegają dość częstym zmianom. Powodów tego jest wiele, do najważniejszych na pewno należy zaliczyć szybki rozwój nowoczesnych technologii jak również konieczność dopasowania rodzimego prawa do rozporządzeń Unii Europejskiej.

zdjęcie - (the_title())


Czy szykują się zmiany w prawie energetycznym?

Prawo energetyczne śmiało można zaliczyć do tych ustaw, które podlegają dość częstym zmianom. Powodów tego jest wiele, do najważniejszych na pewno należy zaliczyć szybki rozwój nowoczesnych technologii jak również konieczność dopasowania rodzimego prawa do rozporządzeń Unii Europejskiej. Ważną kwestią, która również jest szeroko dyskutowana i wymaga dokładniejszego uregulowania jest także pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych.

Właśnie regulacje dotyczące energii ze źródeł odnawialnych mają być przedmiotem zmian, jakie planowane są w tych przepisach w najbliższym czasie. Ponadto zmiany obejmą także kwestie związane z pomiarem zużycia energii, który to ma być dokonywany przy pomocy odpowiednich urządzeń elektronicznych. W wielu sytuacjach bowiem zdarza się, iż odczyty wykonywane są przy pomocy dość przestarzałych urządzeń.

Wiele przepisów również musi ulec modyfikacjom, aby zostały dostosowane do przepisów panujących w Unii Europejskiej. Odpowiednie rozporządzenia i dyrektywy UE nakazują państwom członkowskim zmiany w prawie we wskazanym czasie. Ujednolicenie przepisów ma na celu przede wszystkim zapewnienie konsumentom takich samych warunków we wszystkich krajach.

Nie dziwi więc fakt, że dla osób pracujących w branżach związanych z energetyką dobra znajomość przepisów prawa jest niezwykle istotna. Dlatego jak chodzi o prawo energetyczne szkolenie, które ma na celu zapoznanie z przepisami i omówienie planowanych w nim zmian zalicza się do niezwykle popularnych na rynku.

Szkolenie prawo energetyczne może również zajmować się wyłącznie zmianami w prawie, jednakże wówczas przeznaczone jest ono wyłącznie dla tych osób, które już posiadają pewną wiedzę na temat znajomości samej ustawy jak również odpowiedniej interpretacji zawartych w niej norm prawnych.

Poza tym duża popularnością cieszą się również inne kursy z zakresu energetyki, jak szkolenie dostęp do urządzeń sieciowych. Dzięki zdobytej na kursach wiedzy pracownicy z pewnością mogą znacznie lepiej wykonywać powierzone im obowiązki, co dla firmy jest korzystne pod każdym względem.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.