Czy w 2019 możemy oczekiwać nowego prawa budowlanego?

Zmieniająca się dynamicznie gospodarka to często główny powód tego, że wiele przepisów prawnych ulega zmianom. Nowe technologie, które zmieniają się w bardzo szybkim tempie sprawiają, że konieczne staje się dostosowanie przepisów do obecnych czasów, aby o wiele lepiej rozwiązywały problemy.

zdjęcie - (the_title())


Czy w 2019 możemy oczekiwać nowego prawa budowlanego?

Zmieniająca się dynamicznie gospodarka to często główny powód tego, że wiele przepisów prawnych ulega zmianom. Nowe technologie, które zmieniają się w bardzo szybkim tempie sprawiają, że konieczne staje się dostosowanie przepisów do obecnych czasów, aby o wiele lepiej rozwiązywały problemy.

Jedną z takich dziedzin, które ulegają ciągłym zmianom jest między innymi budownictwo. Najważniejsza z regulujących tę sferę ustaw, czyli prawo budowlane zmienia się dość szybko, wynikiem czego są nowe przepisy i konieczność ich odpowiedniego stosowania i interpretacji.

Wiele przepisów prawa budowlanego zmienianych jest tak, aby znacząco ułatwić inwestorom jak również firmom budowlanym funkcjonowanie. Dzięki zmianom przepisów przede wszystkim zmniejsza się ilość formalności, jakie muszą załatwić w związku z planowanymi inwestycjami. To dobra wiadomość, tak samo jak zmniejszenie liczby obiektów budowlanych, które wymagają uzyskania pozwolenia na budowę.

Jednak aby zmiany były łatwiejsze do wprowadzenia, bardzo często nie obowiązują one od dnia ich ogłoszenia, ale od podanych dat. Dzięki temu bowiem wszyscy mogą znacznie lepiej poznać nowe przepisy i nauczyć się je odpowiednio interpretować.

Dobrym sposobem na to, aby nabyć nowej wiedzy odnośnie zmian w przepisach są właściwie dobrane szkolenia budownictwo zaś to jedna z tych dziedzin, w stosunku do której organizuje się bardzo wiele różnych kursów.

Z pewnością do tych, które wybiera najwięcej osób zalicza się między innymi prawo budowlane szkolenie z tego tematu i umiejętność właściwej interpretacji przepisów przydaje się bowiem w bardzo wielu sytuacjach.

Ponadto bez problemu znaleźć można kursy, które omawiają wyłącznie zmiany planowane w prawie budowlanym, co pozwala na znacznie lepsze ich poznanie i właściwe rozumienie. Niezwykle często wybierane jest także związane z tematem zarządzanie nieruchomościami szkolenie, bowiem te usługi są coraz częściej poszukiwane na rynku, a do ich świadczenia potrzebna jest właściwa wiedza, również prawna.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.