Czym jest INTRASTAT?

Intrastat jest systemem statystycznym stosowanym w Unii Europejskiej do monitorowania transakcji przewozu między krajami wspólnoty. Intrastat jest bowiem jedynym sposobem na monitorowanie transportu. Odbywa się to na podstawie deklaracji przez podmioty odpowiedzialne.

zdjęcie - (the_title())


Czym jest INTRASTAT?

Intrastat jest systemem statystycznym stosowanym w Unii Europejskiej do monitorowania transakcji przewozu między krajami wspólnoty. Intrastat jest bowiem jedynym sposobem na monitorowanie transportu. Odbywa się to na podstawie deklaracji przez podmioty odpowiedzialne.

Na przedsiębiorcach spoczywa obowiązek wypełnienia i dostarczania takich deklaracji do odpowiednich urzędów odgórnie określonych terminach. To jaką deklaracje będzie musiał złożyć przedsiębiorstwa zależne jest od specjalnych progów statystycznych. W ich skład wchodzi między innymi rodzaj produktów, ilość czy kwoty pieniężne jakie wiążą się z danymi transportami.

Znajomość przepisów oraz progów deklaracyjnych więc obowiązkiem przedsiębiorcy oraz pracowników związanych z księgowością i zarządzaniem transportami w firmie. Z powodu że kontraktowanie usług przewozowych to dość zawiła procedura, wymagająca sporej wiedzy i znajomości wielu rozporządzeń prawnych prowadzimy szkolenia dla przedsiębiorców. Szkolenie intrastat zawiera wszelkie zagadnienia związane z normami celnymi, progami przewozowymi oraz sprawozdaniami całorocznymi które muszą wykonywać przedsiębiorcy.

Na tych szkoleniach poznacie wszelkie sposoby na prawidłowe rozliczanie i dokumentowanie przewożonych towarów. Dowiecie się jakie dokumenty należy przygotować i przechowywać w razie kontroli oraz jakie dokumenty musice przechowywać jeśli wykonujecie obrót wyrobami akcyzowymi.

Szkolenia intrastat składają się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest etap teoretyczny podczas którego poznajecie wszelkie przepisy. Drugi natomiast to wykonywanie gotowych rozliczeń i sprawozdań na podstawie zdobytej wiedzy i umiejętności. Dodatkowo dowiecie się jakie kary grożą za nie składanie oświadczeń w terminie oraz jakie może to nieść konsekwencje dla firmy. Kontraktowanie usług przewozowych i szkolenie intrastat jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla przedsiębiorcy jak i jego pracowników. Nie warto więc czekać tylko zapisać się na niej jak najszybciej, ponieważ gwarantuje to bezproblemowe transportowanie, a co za tym idzie większe zyski.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Aktualne informacje o najnowszej wersji Incoterms® 2010 oraz nową klasyfikację reguł i terminów poznasz na szkoleniu INCOTERMS 2010

Szkolenie bazuje na następujących obszarach merytorycznych:

  • incoterms 2010
  • szkolenie incoterms
  • reguły incoterms 2010
  • formuły handlowe incoterms
  • formuły handlowe incoterms 2010

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.