Czym jest simstat i jak wykorzystać go w praktyce?

Bardzo ważnym elementem gospodarki oraz jej rozwoju jest współpraca z innymi krajami. To właśnie firmy, które działają na rynku międzynarodowym mają największą szansę na osiągnięcie ogromnego sukcesu.

9 stycznia 2020
zdjęcie - Czym jest simstat i jak wykorzystać go w praktyce?

Czym jest simstat i jak wykorzystać go w praktyce?

Bardzo ważnym elementem gospodarki oraz jej rozwoju jest współpraca z innymi krajami. To właśnie firmy, które działają na rynku międzynarodowym mają największą szansę na osiągnięcie ogromnego sukcesu.

Biorąc to pod uwagę nasz rząd stara się jak najbardziej ułatwić przedsiębiorcom ten rodzaj współpracy między innymi poprzez pozyskiwanie nowych i bardzo przydatnych danych. W tym celu prowadzone są szkolenia intrastat 2016, które mają na celu nagromadzenie jak największej ilości informacji na temat transportów towarów oraz ich wymiany między Polską, a innymi krajami znajdującymi się w Europie.

Dzięki temu możemy zauważyć korzyści oraz trendy w tej dziedzinie, a także znaleźć rozwiązania, które pozwolą nam na zwiększenie efektywności tego działu gospodarki.

Coraz więcej osób zajmuje się prowadzeniem podobnych statystyk, jednak aby były one w pełni wiarygodne muszą być zbierane przez osoby doświadczone z ogromną wiedzą. Właśnie z tego powodu prowadzone są specjalne kursy takie jak szkolenie incoterms oraz szkolenie ADR 2019, które mają na celu poszerzyć wiedzę pracowników.

Według nas to właśnie dzięki informacjom przez nich zdobytym mamy szansę poprawić działanie naszej gospodarki oraz zwiększyć ilość firm współpracujących z zagranicznymi partnerami. Będzie to sposób na zwiększenie obrotów oraz dochodów w naszym kraju. Na pewno wiele małych firm zyska dzięki temu nowych, wymagających klientów, dzięki którym będą mogli oni stawiać przed sobą nowe wyzwania i starać się im sprostać.

Analiza danych rynku mimo, że wydaje nam się sprawą drugorzędową jest bardzo ważnym elementem jeśli chodzi o rozwój naszego kraju. Warto zapoznawać się z nimi ponieważ mogą mieć one znaczny wpływ na prowadzoną przez nas działalność.

Szczególnie jeśli chcemy zdecydować się na rozwinięcie naszej firmy w kierunku działania na arenie międzynarodowej. Będzie to z ogromną korzyścią dla naszej firmy i całego zespołu, ponieważ będziemy mogli naprawdę się rozwinąć i wiele więcej zarobić.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.