Czym zajmuje się dział logistyki w firmie?

Magazyn i logistyka to dwie bardzo mocno powiązane ze sobą rzeczy. Przede wszystkim bowiem zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie w dużej mierze odbywa się właśnie w przestrzeni magazynu… Czym dokładniej zajmuje się taki dział logistyki w firmie i jak wyglądają jego związki z magazynem?


Czym zajmuje się dział logistyki w firmie?

Magazyn i logistyka to dwie bardzo mocno powiązane ze sobą rzeczy. Przede wszystkim bowiem zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie w dużej mierze odbywa się właśnie w przestrzeni magazynu... Czym dokładniej zajmuje się taki dział logistyki w firmie i jak wyglądają jego związki z magazynem?

Logistyka w firmie

Cóż w dużym uproszczeniu sprawa wygląda tak - pracownicy dostają informację o tym, gdzie i dokąd i na kiedy potrzebna jest jakaś partia produktu. Sprawa jest dość prosta, jeśli firma dopiero się rozwija i posiada tylko fabrykę, magazyn i sklep. Jednak później dochodzą różni partnerzy pośredni.

Przykładowo mamy firmę zajmującą się sprzedażą śmiesznych gadżetów i jakieś ciekawe koszulki dostarcza nam jedna z innych firm. Sprawa komplikuje się bardziej, kiedy od różnych firm dostajemy rożne półprodukty, które następnie w różnych magazynach i fabrykach są wykorzystywane do produkcji naszych materiałów. A już w ogóle zarządzanie procesami logistycznymi robi się trudne, jak firma ma wiele rożnych firm partnerskich, magazynów i sklepów.

Wówczas specjalista logistyki dostając zawiadomienie, że "potrzeba 200 sztuk koszulek do sklepu w Poznaniu" ma całość zorganizować jak najszybciej i jak najbardziej optymalnie. I teraz pojawia się szukanie najkrótszej drogi. Może najlepiej będzie przewieźć te koszulki z magazynu pod Poznaniem?

Albo z dalej położonego magazynu, ale przy okazji wziąć większą ciężarówkę i przewieźć towar od razu do innych sklepów. A jak najlepiej połączyć kilka takich ordynacji typu "200 koszulek do Poznania"? No własnie - tym tak w skrócie zajmuje się dział logistyki...

Szkolenie gospodarka magazynowa - ważny element edukacji

Warto jeszcze jednak poruszyć jedno zagadnienie, Mianowicie oczywiście studia z logistyki dość dobrze przygotowują do tego zawodu, niemniej jednak chcąc być naprawdę uznanym specjalistą do spraw logistyki w firmie, warto jeszcze wybrać się na odpowiednie szkolenie z zakresu gospodarki magazynowej, które podniesie nasze kwalifikacje.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.