Decyzja o wywłaszczeniu nieruchomości

Prawo dotyczące obrotu nieruchomościami i gruntami zawsze wzbudza wiele emocji. W ostatnim roku została wprowadzona chociażby nowelizacja ustawy o ochronie gruntów rolnych.

zdjęcie - (the_title())


Decyzja o wywłaszczeniu nieruchomości

Prawo dotyczące obrotu nieruchomościami i gruntami zawsze wzbudza wiele emocji. W ostatnim roku została wprowadzona chociażby nowelizacja ustawy o ochronie gruntów rolnych. To tylko jeden z wielu przykładów na to, jak często się zmienia prawo. Przepisy wprowadzone przez tą ustawę są nieco bardziej korzystne niż poprzednie, chociażby dlatego, że skracają czas w którym można sprzedać działkę rolną po jej zakupie.

Jednak wciąż osoba, która nie jest rolnikiem nie będzie mogła kupić działki rolnej o powierzchni przekraczającej jeden hektar. Nie jest to dobra wiadomość dla deweloperów, którzy czekają na możliwość zakupu atrakcyjnych działek o statusie rolnym w miastach. Szkolenie zarządzanie nieruchomościami pozwoli na poznanie, a przede wszystkim na zrozumienie istniejących aktów prawnych w tematyce nieruchomości.

Dla kogo przewidziane jest takie szkolenie?

Udział w szkoleniu z zarządzania nieruchomościami może wziąć praktycznie każdy, kto w jakikolwiek sposób jest zainteresowany tą tematyką. Szczególne zainteresowanie powinno ono wzbudzać wśród deweloperów, pracowników departamentów administracji publicznej którzy odpowiedzialni są za wydawanie decyzji odnośnie nieruchomości, a także wśród osób prywatnych, które potrzebują zdobyć wiedzę z tematy roszczeń rurowych.

Co to są roszczenia rurowe?

Istota problemu dotyka służebności przesyłu. Służebność przesyłu została dokładnie zdefiniowana w przepisach obowiązującego prawa. Służebność przesyłu może zostać ustanowiona na kilka sposobów. Najlepszy z nich, to zawarcie umowy dotyczącej służebności przesyłu pomiędzy właścicielem konkretnego gruntu czy też nieruchomości a operatorem urządzeń przesyłowych. Niestety, nie zawsze jest łatwo dojść do porozumienia jeżeli chodzi o służebność gruntów. Wiele osób sprzeciwia się temu, aby przez ich działkę przebiegała chociażby linia wysokiego napięcia. W takim przypadku istnieje możliwość, aby decyzja dotycząca służebności przesyłu została wydana przez miejscowego starostę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.