Dobre sposoby organizowania czasu pracy

W pracy ważne jest nie tylko, aby wykonywać polecenia, realizować zadania i osiągać założone cele, ale również, aby wszystko to odbywało się w założonym czasie. Aby zdążyć, niezbędne jest zaplanowanie wszystkich obowiązków i odpowiednia organizacja czasu pracy. Każdy pracownik powinien znać dobre sposoby organizowania czasu pracy, a liderzy grup czy menedżerowie powinni doskonale znać nie tylko sposoby organizowania własnego czasu pracy, ale również czasu pracy swojego zespołu. 

 
W pracy ważne jest nie tylko, aby wykonywać polecenia, realizować zadania i osiągać założone cele, ale również, aby wszystko to odbywało się w założonym czasie. Aby zdążyć, niezbędne jest zaplanowanie wszystkich obowiązków i odpowiednia organizacja czasu pracy.

Każdy pracownik powinien znać dobre sposoby organizowania czasu pracy, a liderzy grup czy menedżerowie powinni doskonale znać nie tylko sposoby organizowania własnego czasu pracy, ale również czasu pracy swojego zespołu.
 
Dzięki tym umiejętnościom można założyć, że wszystkie projekty i zadania będą realizowane na czas. Jest to niezwykle ważne dla przedsiębiorstwa, ponieważ wszelkie opóźnienia mogą odbić się niekorzystnie na funkcjonowaniu organizacji, a w niektórych przypadkach przynieść znaczne straty.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na zaawansowane dwudniowe warsztaty dotyczące planowania i rozliczania czasu pracy w 2018 r., oraz orzecznictwa Czas pracy dla zaawansowanych.

Uczestnicy szkolenia interesują się również:

Podczas szkoleń z organizacji czasu pracy można poznać kilka najskuteczniejszych i najlepiej sprawdzających się technik, dzięki którym możliwe będzie doskonałe planowanie wszelkich obowiązków w pracy. Dodatkowo, umiejętności z pracy mogą zostać również przeniesione i wykorzystywane także w życiu codziennym.
 
Jedna z najprostszych i bardzo skutecznych metod organizowania sobie czasu pracy, to podział obowiązków według ich ważności. Sprawy ważne i pilne powinny być zawsze wykonywane w pierwszej kolejności. Sprawy mniej ważne, ale pilne, warto wykonywać w drugiej kolejności. Sprawy ważne, ale nie pilne, mogą poczekać. Można więc odłożyć je na dalszy plan, choć nadal o nich pamiętać i zrealizować w najbliższej wolnej chwili.
 
Bez wątpienia w naszym dniu pracy znajdziemy również takie obowiązki, które możemy określić jako niepilne i mało ważne. Zajęcia z tej kategorii warto odłożyć na wolną chwilę, kiedy już wszystkie ważne i pilne zajęcia będą wykonane. W ten sposób możemy zrealizować wiele zadań, wszystko robiąc w określonym czasie.

Takie planowanie ma jeszcze jedną, ważną zaletę. Pozwala na realizowanie zadań nie zapominając o niczym, ponieważ wszystko jest dokładnie zaplanowane i przemyślane, bez pozostawiania czegokolwiek na później.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.