Formuły handlowe incoterms 2010

Incoterms 2010 to aktualnie najnowsza i obowiązująca wersja zasad incoterms, dostosowana do aktualnych potrzeb rynku transportowego, jak i możliwości technologicznych. Aktualizacja ta w przypadku Polski, zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2011, zmieniając aktualne warunki Incoterms 2000. 

   
  Incoterms 2010 to aktualnie najnowsza i obowiązująca wersja zasad incoterms, dostosowana do aktualnych potrzeb rynku transportowego, jak i możliwości technologicznych. Aktualizacja ta w przypadku Polski, zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2011, zmieniając aktualne warunki Incoterms 2000. Doprowadziło to m. in. do zmiany ilości formuł z 13 do 11, jak i podzielenia ich na dwie główne grupy tj. pierwszą dotyczącą wszystkich rodzajów transportu, oraz druga dotyczącą tylko transportu morskiego.

  Jeśli chodzi o różnice, to zostały wymazane 4 formuły i zastąpione nowymi. Mowa tutaj o DAF – która odpowiadała na to, że sprzedający musiał dostarczyć produkt do granicy; DES – mówiący o tym, że sprzedający musiał dostarczyć produkt na statek stojący w porcie, DEQ – prowadząca do transportu do danego nabrzeża, oraz DDU zapewniająca dostarczenie produktu do miejsca przeznaczenia.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Aktualne informacje o najnowszej wersji Incoterms® 2010 oraz nową klasyfikację reguł i terminów poznasz na szkoleniu INCOTERMS 2010

  Szkolenie bazuje na następujących obszarach merytorycznych:

  • incoterms 2010
  • szkolenie incoterms
  • reguły incoterms 2010
  • formuły handlowe incoterms
  • formuły handlowe incoterms 2010

  Zostały one zastąpione nowymi tj. DAP i DAT. Cała zmiana wynikała z wprowadzenia usprawnienia w transporcie morskim, jak i innych formach transportu, a wprowadzenie podziału na grupy wymusiło modyfikację niektórych formuł. Nowelizacja zasad incoterms 2010 roku doprowadziła także do kilku innych zmian.

  Mowa tutaj o możliwości stosowania dokumentów w formie elektronicznej, co znacząco usprawnia transport jak i działania handlowe. Należy jednakże pamiętać, że zasady jakie narzuca incoterms nie są obowiązkowe, a stosowanie ich jest dobrowolne. Ponadto nowelizacja nie likwiduje wersji incoterms z 2000 roku, dlatego tez podczas prowadzenia umów handlowych warto zaznaczyć, zgodnie z jaką wersją są wykorzystywane formuły. Dzięki takiemu podejściu zachowamy odpowiednie bezpieczeństwo i zminimalizujemy ryzyko pomyłki. Nowością jest także możliwość stosowania odmian formuł transportowych.

  Mowa tutaj o sytuacji, gdy istnieje konieczność dopasowania formuły do swoich potrzeb, czy też potrzeb klienta. W takich przypadkach kluczowe jest wyraźne zaznaczenie, że w stosowanej formule wprowadzamy zmiany. Można tego dokonać poprzez dopisania do umowy przy nazwie formuły odpowiedniej informacji słownej.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.