Formuły handlowe incoterms 2010

Incoterms 2010 to aktualnie najnowsza i obowiązująca wersja zasad incoterms, dostosowana do aktualnych potrzeb rynku transportowego, jak i możliwości technologicznych. Aktualizacja ta w przypadku Polski, zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2011, zmieniając aktualne warunki Incoterms 2000. 

zdjęcie - Formuły handlowe incoterms 2010
 
Incoterms 2010 to aktualnie najnowsza i obowiązująca wersja zasad incoterms, dostosowana do aktualnych potrzeb rynku transportowego, jak i możliwości technologicznych. Aktualizacja ta w przypadku Polski, zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2011, zmieniając aktualne warunki Incoterms 2000. Doprowadziło to m. in. do zmiany ilości formuł z 13 do 11, jak i podzielenia ich na dwie główne grupy tj. pierwszą dotyczącą wszystkich rodzajów transportu, oraz druga dotyczącą tylko transportu morskiego.

Jeśli chodzi o różnice, to zostały wymazane 4 formuły i zastąpione nowymi. Mowa tutaj o DAF – która odpowiadała na to, że sprzedający musiał dostarczyć produkt do granicy; DES – mówiący o tym, że sprzedający musiał dostarczyć produkt na statek stojący w porcie, DEQ – prowadząca do transportu do danego nabrzeża, oraz DDU zapewniająca dostarczenie produktu do miejsca przeznaczenia.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Aktualne informacje o najnowszej wersji Incoterms® 2010 oraz nową klasyfikację reguł i terminów poznasz na szkoleniu INCOTERMS 2010

Szkolenie bazuje na następujących obszarach merytorycznych:

  • incoterms 2010
  • szkolenie incoterms
  • reguły incoterms 2010
  • formuły handlowe incoterms
  • formuły handlowe incoterms 2010

Zostały one zastąpione nowymi tj. DAP i DAT. Cała zmiana wynikała z wprowadzenia usprawnienia w transporcie morskim, jak i innych formach transportu, a wprowadzenie podziału na grupy wymusiło modyfikację niektórych formuł. Nowelizacja zasad incoterms 2010 roku doprowadziła także do kilku innych zmian.

Mowa tutaj o możliwości stosowania dokumentów w formie elektronicznej, co znacząco usprawnia transport jak i działania handlowe. Należy jednakże pamiętać, że zasady jakie narzuca incoterms nie są obowiązkowe, a stosowanie ich jest dobrowolne. Ponadto nowelizacja nie likwiduje wersji incoterms z 2000 roku, dlatego tez podczas prowadzenia umów handlowych warto zaznaczyć, zgodnie z jaką wersją są wykorzystywane formuły. Dzięki takiemu podejściu zachowamy odpowiednie bezpieczeństwo i zminimalizujemy ryzyko pomyłki. Nowością jest także możliwość stosowania odmian formuł transportowych.

Mowa tutaj o sytuacji, gdy istnieje konieczność dopasowania formuły do swoich potrzeb, czy też potrzeb klienta. W takich przypadkach kluczowe jest wyraźne zaznaczenie, że w stosowanej formule wprowadzamy zmiany. Można tego dokonać poprzez dopisania do umowy przy nazwie formuły odpowiedniej informacji słownej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.