Gdzie można zapoznać się z kodeksem pracy?

Za kilka lat obowiązujący obecnie kodeks pracy będzie obchodził swoje pięćdziesiąte urodziny. Nie ma obaw, przepisy w nim zawarte są jak najbardziej aktualne, a to wszystko dzięki stałym nowelizacjom.

zdjęcie - (the_title())


Gdzie można zapoznać się z kodeksem pracy?

Za kilka lat obowiązujący obecnie kodeks pracy będzie obchodził swoje pięćdziesiąte urodziny. Nie ma obaw, przepisy w nim zawarte są jak najbardziej aktualne, a to wszystko dzięki stałym nowelizacjom.

Dlaczego nowelizuje się akty prawne? Takie działania mają na celu dostosowanie przepisów prawnych uchwalonych w przeszłości do realiów zmieniającego się świata. Na przykładzie kodeksu pracy można to przedstawić w następujący sposób - podczas uchwalania przepisów zawartych w kodeksie, które dotyczą urlopu macierzyńskiego, pod uwagę zostały wzięte wyłącznie kobiety.

Pomysł, aby takim przywilejem obdarzyć również panów pojawił się zaledwie kilka lat temu. Jaki z tego wniosek? Jeżeli ktoś poznał kiedyś przepisy prawne zawarte w kodeksie pracy, to nie może mieć pewności, że jego wiedza wciąż jest aktualna, ponieważ stan prawny jest na bieżąco aktualizowany.

Szkolenia kodeks pracy

Jeżeli ktoś faktycznie chce być na bieżąco z przepisami zawartymi w kodeksie pracy, to powinien nieustannie się szkolić, a z tym w dzisiejszym świecie nie ma żadnego problemu. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne propozycje takie jak szkolenie prawo pracy. Co ważne, większość takich kursów ma charakter otwarty, co oznacza że może się na nie zapisać dosłownie każdy - zarówno pracodawca, pracownik, jak i osoba bezrobotna.

Dlaczego szkolenia z prawa pracy to dobry pomysł?

Generalnie w dzisiejszym świecie najbardziej liczy się efektywność. Nikt nie ma zwyczajnie czasu na to, aby długie godziny spędzać nad fachową literaturą. Chodzi o to, aby w maksymalnie krótkim czasie zdobyć jak najwięcej informacji. Z tego względu szkolenia zawodowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Oczywiście nie ma co liczyć na to, że po kilku godzinach takiego szkolenia ktoś nagle zostanie specjalistą w dziedzinie prawa pracy na równi ze studentem prawa, jednak takie szkolenie jest w stanie zagwarantować to, że każdy ze słuchaczy pozna swoje prawa i obowiązki w zakresie prawa pracy i będzie doskonale wiedział w jaki sposób może je egzekwować.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.