Gospodarka magazynowa

Dla prawidłowego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa konieczna jest prawidłowa gospodarka magazynowa. Odpowiednie zabezpieczenie dostaw, surowców w celach produkcyjnych, a także właściwe przechowywanie wyrobów gotowych to gwarancja spokojnej działalności. Ponadto trzeba pamiętać, że magazyny, jako takie stanowią element całego procesu logistycznego, który odpowiada za łańcuch dostaw pomiędzy producentem, dostawcą a klientem

zdjęcie - Gospodarka magazynowa
 
Dla prawidłowego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa konieczna jest prawidłowa gospodarka magazynowa. Odpowiednie zabezpieczenie dostaw, surowców w celach produkcyjnych, a także właściwe przechowywanie wyrobów gotowych to gwarancja spokojnej działalności.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zarządzanie magazynem - Gospodarka magazynowa dla praktyków biznesu

Zapraszamy na szkolenie prowadzone przez eksperta w dziedzinie zarządzania magazynem. Treści merytoryczne zostaną uzupełnione przykładami z praktyki biznesowej.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Ponadto trzeba pamiętać, że magazyny, jako takie stanowią element całego procesu logistycznego, który odpowiada za łańcuch dostaw pomiędzy producentem, dostawcą a klientem. Ich prawidłowe przeprowadzenie jest gwarancją ciągłości funkcjonowania. Należy ponadto pamiętać także o tym, że gospodarka magazynowa skupia się także na tych wszystkich procesach, które nie zawsze mają swoje miejsce wyłącznie na terenie hali magazynowej.

Mowa tu przede wszystkim o prawidłowym przechowywaniu, transporcie a także przepływu informacji dotyczących ilości i jakości zgromadzonych w magazynie materiałów. Prawidłowo prowadzona gospodarka magazynowa ma za zadanie wyeliminowanie zbędnych kosztów, które powstają w momencie wystąpienia nadwyżek produkcyjnych lub zbędnej przestrzeni magazynowej. Odpowiednie wykorzystanie zasobów magazynowych to gwarancja terminowego dostarczania towaru do klienta i szybkich dostaw w ramach produkcji.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż współczesna gospodarka magazynowa jest prowadzona poprzez wsparcie działań ludzkich przez zintegrowane systemy informacyjne. Wskutek tego możliwe jest wyeliminowanie zarówno zbędnych elementów łańcucha działań jak i wprowadzenie dodatkowego elementu porządkującego cały zestaw materiałów znajdujących się na magazynie. Dlatego też pracownicy, którzy mają w ramach swoich kompetencji zarządzenia magazynem powinni stale podnosić swoje kompetencje.

Szkolenie gospodarka magazynowa to temat, który powinien być brany pod uwagę przez osoby, których firmy prowadzą swoją działalność w oparciu o logistykę magazynową, a także takie które muszą w ramach swoich uprawnień zarządzać magazynem lub cała gospodarką magazynową. Ponadto, co oczywiste szkolenia z tego zakresu są wskazane także dla osób, które pracują na magazynie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.