Jak chronić dane osobowe w internecie?

Ochrona danych osobowych w ostatnim czasie jest tematem niezwykle popularnym, poruszanym przez mnóstwo osób, nie tylko tych, którzy na co dzień tą kwestią się zajmują.

zdjęcie - (the_title())


Jak chronić dane osobowe w internecie?

Ochrona danych osobowych w ostatnim czasie jest tematem niezwykle popularnym, poruszanym przez mnóstwo osób, nie tylko tych, którzy na co dzień tą kwestią się zajmują. Tu warto skorzystać z możliwości, jakie daje szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych, które pozwoli każdemu wynieść mnóstwo cennych informacji, niezależnie od tego, czy jest to osoba na co dzień pracująca z przetwarzaniem danych osobowych czy też nie.

Szkolenie dane osobowe przekazuje uczestnikom między innymi kilka zasad, których warto się trzymać, aby ochronić swoje dane poruszając się po internecie. Chodzi tu przede wszystkim o:

  • dbałość o to, aby zamieszczane w chmurze pliki nigdy nie zawierały tak zwanych treści wrażliwych, które wykorzystane przez osoby trzecie mogłyby wywołać wiele nieprzyjemnych sytuacji;
  • używanie wielu haseł;
  • stosowanie dodatkowych zabezpieczeń wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe (może być to np. sms);
  • stosowanie programów zabezpieczających komputer przed włamaniem do niego niepożądanych osób;
  • w miarę możliwości korzystając z internetu nie należy publikować zbyt wielu informacji na własny temat;
  • przed wejściem na stronę czy pobraniem załącznika zawsze warto upewnić się, czy pochodzą one ze znanego, bezpiecznego źródła.

Dane osobowe są niezwykle cenne, dlatego też należy podjąć wszelkie możliwe kroki w celu ich doskonałego zabezpieczenia - dla własnego spokoju i uniknięcia w późniejszy czasie wielu nieprzyjemnych, czasem nawet niebezpiecznych sytuacji.

Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych daje wiele cennych informacji, których wprowadzenie w życie może bardzo ułatwić umiejętne i co najważniejsze skuteczne zabezpieczenie własnych danych osobowych.

Internet w dzisiejszych czasach niestety daje bardzo duże możliwości nie tylko ludziom poszukującym wiedzy czy rozrywki, ale także oszustom, chcącym wykorzystać naiwność i bra ludzkiej wiedzy w celu przeprowadzenia oszustwa dającego im znaczne korzyści. Sposobów wyłudzania danych jest tak dużo, że dla własnego bezpieczeństwa zawsze należy się dokładnie zastanowić nad tym, gdzie i komu podajemy swoje dane osobowe.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH W DZIAŁACH KADR I HR

Wprowadzenie do porządku prawnego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych – RODO oznacza zmiany – jak głębokie i trudne będzie zależało od praktycznej znajomości rozporządzenia – na poziomie realnych procesów HR w organizacji.

Uczestnicy tego szkolenia interesują się również:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.