Jak działa logistyka magazynowa?

Logistyka magazynowa to dział logistyki skupiający się na zasadach magazynowania produktów w taki sposób by było ono przeprowadzone jak najefektywniej. W efekcie pozwala to na lepsze zarządzanie całym przedsiębiorstwem. Chcąc zrozumieć logistykę w pierwszej kolejności należy zdać sobie sprawę z prostej zależności, gdyż logistyka choć określana jako dziedzina wiedzy, jest bardziej filozofią zachowania niż fizycznym wykonaniem pewnych czynności. 

2 lipca 2018
zdjęcie - Jak działa logistyka magazynowa?
 
Logistyka magazynowa to dział logistyki skupiający się na zasadach magazynowania produktów w taki sposób by było ono przeprowadzone jak najefektywniej. W efekcie pozwala to na lepsze zarządzanie całym przedsiębiorstwem.

Chcąc zrozumieć logistykę w pierwszej kolejności należy zdać sobie sprawę z prostej zależności, gdyż logistyka choć określana jako dziedzina wiedzy, jest bardziej filozofią zachowania niż fizycznym wykonaniem pewnych czynności. Idąc tym tropem łatwo zauważyć, jak cenne jest takie spojrzenie na całe przedsiębiorstwo.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zarządzanie magazynem - Gospodarka magazynowa dla praktyków biznesu

Zapraszamy na szkolenie prowadzone przez eksperta w dziedzinie zarządzania magazynem. Treści merytoryczne zostaną uzupełnione przykładami z praktyki biznesowej.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Pozwala to na szersze zrozumienie dlaczego i jak powstają pewne procesy dążące do produkcji. Jako, że (sugerując się wcześniejszymi słowami) odnosi się ona do filozofii, to jej ramy zamykają trzy główne filary, wśród których znajduje się magazynowanie. To ono w głównej mierze zapewnia pełną funkcjonalność przedsiębiorstwa jak i umożliwia jego lepsze funkcjonowanie.

Logistyka magazynowa to pewien zakres działań, które pozwalają na sprawne zarządzanie magazynem. Mowa tu o funkcjonowaniu pod kątem zarówno odpowiedniego sposobu dostarczania produktów na linię produkcyjną, jak i o odpowiednim zarządzaniu rozmieszaniem produktów gotowych.

Ma to kluczowe znaczenie nie tylko od strony efektywności produkcji, ale także zadowolenia klienta, dzięki czemu uzyskamy znacznie większa pewność, że ponownie wróci on do prowadzenia u nas zakupów.
 
Magazyny to swego rodzaju firmy w firmie. Ich odpowiednie funkcjonowanie może w znacznym stopniu przełożyć się na sprawność prowadzonej działalności. Dlatego tak ważne jest by każdy kto pracuje w takich miejscach posiadał odpowiednią wiedzę, dzięki czemu możemy być pewni jakości oferowanych usług przez naszych pracowników.

Jak można zauważyć nie trudno jest popełnić błąd, stąd też wiele różnych firm oferuje szkolenia oraz kursy przygotowawcze do pracy w magazynach, dzięki czemu możemy uzyskać dodatkową wiedzę i zwiększyć efektywność naszej pracy, co może automatycznie przełożyć się na znacznie lepszą wydajność naszej pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.