Jak monitorować postępy pracy pracownika?

W zarządzaniu kapitałem ludzkim istotne jest wiele elementów. Od przydzielania zadań do zrealizowania zaczynając, poprzez motywowanie do działania, kontrolowanie efektów, po nagradzanie bądź omawianie niepowodzeń. W realizacji zadań przez pracownika, wielkie znaczenie ma monitorowanie postępów pracy. Dobry lider czy menedżer powinien regularnie monitorować postępy w pracy i realizacji zadań, aby w razie konieczności móc zareagować w odpowiednim momencie. 

   
  W zarządzaniu kapitałem ludzkim istotne jest wiele elementów. Od przydzielania zadań do zrealizowania zaczynając, poprzez motywowanie do działania, kontrolowanie efektów, po nagradzanie bądź omawianie niepowodzeń. W realizacji zadań przez pracownika, wielkie znaczenie ma monitorowanie postępów pracy.

  Dobry lider czy menedżer powinien regularnie monitorować postępy w pracy i realizacji zadań, aby w razie konieczności móc zareagować w odpowiednim momencie. Jeśli pracownik nie będzie w stanie wykonać jakiegoś zadania, obowiązkiem lidera grupy jest pomoc, wspólne przeanalizowanie i nakierowanie pracownika, aby ten mógł jak najlepiej wywiązać się z przydzielonych obowiązków.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeżeli monitorowanie procesu zarządzania kapitałem ludzkim pod kątem ekonomicznym jest fundamentem podejmowania strategicznych decyzji dot. pracowników to szkolenie CONTROLLING PERSONALNY - Jako wsparcie strategii organizacji w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pomoże do tego przygotować.

  Uczestnicy tego szkolenia poszukują również:

  Jak monitorować postępy pracy pracownika?

  Do tego celu można posłużyć się różnymi narzędziami. Ponadto, w wielu przypadkach liderzy i kierownicy sięgają po sprawdzone metody monitorowania postępów w pracy. Na przykład poprzez porównywanie zadań z innymi pracownikami, czy też zestawianie zrealizowanych etapów działań z tymi, które są zaplanowane.

  Podczas szkoleń i kursów z zakresu monitorowania postępów pracy pracownika uczestnicy mogą poznać wiele ciekawych metod i technik, a także skutecznych narzędzi, które wielokrotnie sprawdzały się w monitorowaniu pracy. Kierownicy, którzy chętnie wykorzystują wszelkie dostępne metody i techniki do monitorowania postępu pracy pracowników mogą liczyć na odniesienie sukcesu i niemal całkowitą realizację wyznaczonych celów.
   
  Pracownicy, którzy doskonale radzą sobie ze swoimi obowiązkami z pewnością zrealizują zakładane cele na czas, natomiast pracownicy, którzy zaczęli mieć jakiekolwiek problemy z realizacją zadania są od razu wychwytywani i dzięki pomocy i wsparciu zespołu bądź kierownika mogą lepiej poradzić sobie z powierzonym zadaniem i zrealizować cel na czas.

  Właśnie z tego powodu tak popularne stało się regularne monitorowanie pracy pracowników. Efekty, jakie daje monitorowanie postępów w pracy są ta korzystne, że staje się powoli standardem w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.