Jak należy dbać o bezpieczeństwo danych osobowych?

Dane osobowe to temat do dyskusji, która rozgorzała kilka miesięcy temu. Po wprowadzeniu przepisów RODO, wiele osób wpadło w panikę. Sytuacja ta dotyczyła zwłaszcza właścicieli niewielkich firm i przedsiębiorstw, na których nagle spadła ogromna odpowiedzialność za właściwą ochronę danych osobowych, zarówno pracowników jak i klientów.

zdjęcie - (the_title())


Jak należy dbać o bezpieczeństwo danych osobowych?

Dane osobowe to temat do dyskusji, która rozgorzała kilka miesięcy temu. Po wprowadzeniu przepisów RODO, wiele osób wpadło w panikę. Sytuacja ta dotyczyła zwłaszcza właścicieli niewielkich firm i przedsiębiorstw, na których nagle spadła ogromna odpowiedzialność za właściwą ochronę danych osobowych, zarówno pracowników jak i klientów.

Niekiedy dochodzi do sytuacji wręcz komicznych, jednak zachowanie ostrożności jest konieczne, ponieważ kary finansowe za niedostosowanie się do aktualnych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych są bardzo dotkliwe.

Szkolenie ochrona danych osobowych

Skąd czerpać aktualne informacje dotyczące stanu prawnego związanego z ochroną danych osobowych? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być ochrona danych osobowych szkolenie. Szkoleniowa forma zajęć pozwala przyswoić czasem bardzo trudne tematy. Studiowanie tego zagadnienia na własną rękę może się dla wielu osób okazać zbyt dużym wyzwaniem. Zajmie też nieproporcjonalnie dużo czasu w stosunku do osiąganych efektów. Szkolenia są otwarte dla wszystkich chętnych i każdy, kto chce w nich udział, wystarczy że zapisze się na odpowiedni termin.

Kto może wziąć udział w formacie dane osobowe szkolenie?

Blok tematyczny powyższego szkolenia został skonstruowany w taki sposób, aby wyczerpać temat ochrony danych osobowych. Udział w szkoleniu powinny przemyśleć wszystkie osoby, które w swojej pracy mają na co dzień kontakt z danymi wrażliwymi. Jakie korzyści może przynieść szkolenie? Przede wszystkim, uczestnicząc w szkoleniu, każdy kursant ma szansę na zdobycie wiedzy koniecznej w wykonywanym zawodzie.

Ponadto, wiedza ta może uchronić przed błędami skutkującymi nałożeniem wysokich kar finansowych. Jeżeli szkolenie ma charakter otwarty, to może na nie zapisać się każdy chętny. Szkolenia zamknięte są z kolei dedykowane pracownikom konkretnej firmy. Program szkolenia zamkniętego nastawiony jest na konkretną grupę docelową. Organizacja szkolenia zamkniętego to doskonały pomysł dla dużych firm, które chcą wyszkolić swoich pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.