Jak skutecznie optymalizować łańcuch dostaw?

Łańcuch dostaw to naprawdę ważna kwestia w praktycznie każdej firmie, która tylko się rozwija i buduje nowe magazyny, filie, zatrudnia kolejnych kontrahentów itp. O co w zasadzie tak dokładniej chodzi z tym łańcuchem dostaw? Czy szkolenie incoterms pomoże nam zapoznać się lepiej z tematem transportu?

zdjęcie - (the_title())


Jak skutecznie optymalizować łańcuch dostaw?

Łańcuch dostaw to naprawdę ważna kwestia w praktycznie każdej firmie, która tylko się rozwija i buduje nowe magazyny, filie, zatrudnia kolejnych kontrahentów itp.

O co w zasadzie tak dokładniej chodzi z tym łańcuchem dostaw? Czy szkolenie incoterms pomoże nam zapoznać się lepiej z tematem transportu?

Dlaczego jego optymalizacja jest tak bardzo istotną sprawą? Jak w zasadzie optymalizować łańcuch dostaw? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej...

Łańcuch dostaw - najważniejsze informacje

Na początek warto jednak w ogóle powiedzieć trochę o tym, czym w zasadzie jest taki łańcuch dostaw. Otóż zasadniczo to jest to zapewnienie dostawy produktu w odpowiedni na określony popyt. Umówmy się jednak, że taka definicja w zasadzie za dużo to nam nie mówi.

Warto zatem podkreślić coś innego - łańcuch dostaw składa się z łańcucha logistycznego oraz łańcucha wartości. Ten pierwszy odnosi się do bardzo konkretnych spraw, a mianowicie - , co gdzie i kiedy przywieźć. Drugi jednak odnosi się do nieco innych wartości, czyli do tego, na co stawia firma, np. czy jest to transport ekologiczny itp.

Optymalizacja łańcucha dostaw

Zasadniczo jednak optymalizacja łańcucha dostaw to zazwyczaj największy problem w każdej firmie. Generalnie bowiem dzisiaj sytuacje na rynku bardzo szybko się zmieniają.

To zatem, że transport wyruszy z miejsca A do miejsca B z określonym towarem, nie oznacza czasem, że jak towar tam dotrze, to w ogóle będzie jeszcze potrzebny - być może z kolei będzie on na szybko potrzebny w miejscu C, gdzie klient zamówi sporą ilość danego produktu.

Słowem optymalizacja łańcucha dostaw polega na uzyskaniu maksymalnej wydajności dostaw. Jak tego dokonać?

Szkolenia - absolutnie najważniejsza kwestia

Przede wszystkim to zdecydowanie pomogą nam tutaj różnego rodzaju szkolenia. Szczególnie zaś jest istotne, aby kierowników odpowiedzialnych za logistykę transportu wysłać na zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie oraz bardzo przydatne i w zasadzie nawet konieczne dzisiaj szkolenia intrastat 2016 oraz szkolenie incoterms. Takie kursy zapewnią pracownikowi podstawową i najważniejszą wiedzę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.