Jak uniknąć błędów przy decyzjach inwestycyjnych?

Zamówienia publiczne to element finansów publicznych który obejmuje rozwiązania dotyczące procedur wydatkowania finansów publicznych w celu realizacji projektów związanych z użytecznością publiczną.

zdjęcie - Jak uniknąć błędów przy decyzjach inwestycyjnych?

Jak uniknąć błędów przy decyzjach inwestycyjnych?

Zamówienia publiczne to element finansów publicznych który obejmuje rozwiązania dotyczące procedur wydatkowania finansów publicznych w celu realizacji projektów związanych z użytecznością publiczną. W głównej mierze procedury te są w formie przetargu, gdzie firmy zainteresowane składają swoje oferty a później spośród, nich wybierana jest ta która podejmuje się realizacji zlecenia.

W zamówieniach publicznych występuje również kilka zasad które są przestrzegane w trakcie podejmowania i realizowania zamówień. Należą do nich między innymi zasada bezstronności oraz zasada uczciwej konkurencji. Te oraz wiele innych mają za zadanie dać możliwość każdemu zainteresowanemu przedsiębiorcy na wzięcie udziału w przetargu. Szkolenia przetargi publiczne umożliwiają zdobycie wiedzy która jest konieczna dla pracowników zajmujących się kwestiami zamówień oraz wykonawców którzy chcą podejmować się realizacji tego typu zadań.

Kolejna bardzo istotna kwestia to zagadnienia prawne które również poruszają szkolenia z zamówień publicznych. Na tego typu szkoleniach, dowiecie się jakie przepisy regulują pracę urzędu, przyznawanie zleceń oraz rozpatrywanie wniosków wykonawców. Przepisy te obejmują również kwestie norm które muszą spełniać wykonawcy, aby mieli oni możliwość podjęcia zlecenia.

Szkolenia przetargi publiczne dotyczą natomiast kwestii przyznawania zleceń i ogłaszania przetargów. Szkolenia przetargi publiczne przedstawiają zainteresowanym sposoby wybierania wykonawców oraz kontrolowanie ich pracy. Szkolenia przetargi publiczne mają również eliminować zachowania niepożądane w postaci przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za przyznanie zlecenia.

Bardzo ważne są również szkolenia projekt inwestycyjny. Szkolenia projekt inwestycyjny przedstawia zainteresowanym normy jakie powinna spełniać inwestycja aby jej realizacji była opłacalna. Szkolenia projekt inwestycyjny, oprócz kwestii związanych z opłacalnością, porusza chociażby kwestie zagrożeń i oceny ryzyka czy listę najczęściej popełnianych błędów. Dzięki takim szkoleniom zdobędziecie wiedzę potrzebną w wielu dziedzinach gospodarki i przedsiębiorstwa.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.