Jak usprawnić pracę z arkuszem kalkulacyjnym?

Umiejętność pracy w programie Excel nie polega tylko na tym, by poradzić sobie z czymś, co trzeba wykonać. Poprzeczka ustawiona jest wyżej. Konieczne jest dobre tempo pracy, a to oznacza, że trzeba znać ułatwienia i umieć ją sobie przyspieszyć.

zdjęcie - Jak usprawnić pracę z arkuszem kalkulacyjnym?

Jak usprawnić pracę z arkuszem kalkulacyjnym?

Umiejętność pracy w programie Excel nie polega tylko na tym, by poradzić sobie z czymś, co trzeba wykonać. Poprzeczka ustawiona jest wyżej. Konieczne jest dobre tempo pracy, a to oznacza, że trzeba znać ułatwienia i umieć ją sobie przyspieszyć.

Excel pod tym względem oferuje sporo możliwości. Praca w tym programie wielu osobom wydaje się trudna i żmudna. Dlatego dobrze jest iść na szkolenie z Excela, by nie miał już ten program żadnych tajemnic. Pozna się także różne możliwości, by usprawnić sobie pracę. Poniżej przykłady tego, co może pomagać.

Ułatwienia w pracy w programie Excel

Arkusze kalkulacyjne zajmują duże obszary. Sprawne poruszanie się po nich możliwe jest dzięki skrótom klawiszowym. Skróty umożliwiają także szybkie zaznaczanie tekstu oraz przyspieszają różne inne działania. W czasie szkolenia można nauczyć się efektywnie z nich korzystać. Ważnym usprawnieniem jest też funkcja oznaczania kolorami. Dzięki takiemu oznaczeniu łatwiej odszukiwać w arkuszu jakieś fragmenty. Odróżniają się kolorystycznie od innych.

Pomocne jest korzystanie z autokorekty. To narzędzie dobrze znane komuś, kto Word szkolenie ma już za sobą, bo i w tym programie autokorekta występuje. To narzędzie automatycznie poprawia błędy. Co i jak ma być poprawiane, to można wprowadzić samodzielnie. Pozwala to kreatywnie korzystać z tej funkcji, tak by krótki wpis zamieniała na dłuższy, bardziej właściwy. Oszczędza się w ten sposób czas.

Szkolenia z Excela – tabele przestawne

Praca w Excelu to nie tylko wpisywanie danych i uzyskiwanie wyników działań. Dane trzeba analizować i odpowiednio przedstawić. Do takich zadań cennym narzędziem w Excelu są tabele przestawne. Można dzięki nim poprawić wydajność swojej pracy. Najpierw jednak trzeba dobrze poznać zagadnienie, jakim są tabele przestawne Excel 2007, najlepiej na szkoleniu. Jeśli się nie pozna dobrze tego narzędzia, zamiast pomagać, będzie komplikować pracę.

Takich możliwości ułatwiania sobie pracy jest więcej. Jedne są proste w zastosowaniu, jak np. korzystanie ze skrótów klawiszowych. Wystarczy dowiedzieć się, jaki odpowiada za wybraną czynność. Są też narzędzia, jak tabele przestawne, które pomagają, ale wcześniej trzeba trochę czasu, by je dobrze poznać.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.